Systematyczne osuszanie skóry
Atopowa skóra ulega pogorszeniu w okresie ząbkowania, gdy dziecko się ślini oraz podczas kataru, gdy z noska wydobywa się katar. Wszelkie wydzieliny na delikatnym naskórku działają drażniąco. Dlatego osuszanie skóry, delikatne oczyszczanie jej chusteczką higieniczną lub pieluszką pozwala zmniejszyć problem na twarzy – w okolicy ust i na brodzie.
Warto również nakładać kilka razy dziennie na skórę maść lub wazelinę, która uniemożliwia kontakt śliny ze skórą i poprawi stan naskórka.
Kąpiel z „dodatkiem”
Niektóre mamy zalecają do kąpieli dodać 3 łyżki mleka w proszku dla niemowląt, 3 łyżki oliwy z oliwek i 3 łyżki płatków owsianych – wymieszane i zawinięte w gazę i zamknięte gumką.
Jak nawilżać?
Lekarze zalecają maści i kremy – nakładane grubo każdego dnia. Balsamy, choć wygodne w aplikacji, mogą być niewystarczająco, bo zawierają głównie wodę, która w przypadku AZS nie jest lekiem.
nam bardzo duzo pomogy produkty latopic: probiotyk, krem do ciala oraz emulsja do kapieli, emolienty byly bardzo lagodne dla skory, nawilzaly ja, lagodzily swiad i zaczerwienienia, a probiotyk chronil od wewnatrz, po kilku miesiacach (ok.3) objawy byly juz baardzo slabo zauwazalne:)
U nas sprawdzają się kąpiele w siemieniu lnianym 3 razy w tygodniu, a do codziennej pielęgnacji używany kosmetyków z serii Elodermu dobrze nawilżają i wyciszają skórę.
Jak przygotowujesz taką kąpiel w siemieniu?
Len to doskonały dodatek do kąpieli. W efekcie nasza skóra będzie bardziej miękka, delikatna w dotyku, a przebarwienia zbledną. Do przygotowania kąpieli potrzebne nam będą trzy porcje podstawowego naparu – z trzech szklanek wody i trzech łyżek ziaren. Powstały żel wlewamy do wanny z wodą.
i jeszcze spróbuję naturalnego wosku pszczelego, jest skuteczny przy leczeniu oparzeń, więc może również zda egzamin przy miejscowym leczeniu azs