Mało znane sposoby na AZS

Atopowe zapalenie skóry dotyka obecnie od 15 do 20% dzieci w krajach rozwiniętych. Może mieć przebieg łagodny, ujawniać się w postaci niewielkich zmian na skórze – i tak na szczęście jest w większości przypadków, jak również może przynosić poważne uszkodzenia, które trudno leczyć, bo swędzą i dziecko ciągle na nowo rozdrapuje skórę, co nie sprzyja jej regeneracji.Ciężkie stadia AZS są przyczyną wielu problemów i dyskomfortu całych rodzin, co ma bezpośrednie przełożenie na jakość życia.

Na szczęście odpowiednia pielęgnacja skóry z atopowym zapaleniem skóry pozwala na poprawę jej kondycji. Oto kilka metod, które warto wypróbować.

Bez kuchenki mikrofalowej

AZS - zdjęcie

AZS – zdjęcie

Odgrzewasz posiłki w kuchence mikrofalowej?

Zatem przestań. Wielu naukowców twierdzi, że usunięcie mikrofalówki z kuchni ma bardzo dobry wpływ na kondycję skóry.

Czy to na pewno alergia pokarmowa?

Wielu rodziców gdy styka się z problemem atopowego zapalenia skóry, zaczyna stosować dietę redukcyjną u dzieci. Niestety często nie zauważają żadnych efektów, mimo to nadal pozostają przy dietetycznych wyrzeczeniach.

Tymczasem nierzadko im uboższe menu, tym stan skóry zamiast poprawiać się – staje się coraz gorszy. Fakt ten potwierdzają naukowcy. Lawrence Eichenfield, MD, dyrektor Dermatologii Dziecięcej szpitala dziecięcego w San Diego zauważa, że u najmłodszych dzieci poniżej 3 lat często wyniki testów wychodzą pozytywne, a tak naprawdę dziecko nie jest uczulone na badane składniki pokarmowe. Wyniki są w praktyce fałszywie dodatnie.

Dlatego gdy nie widać znacznej poprawy po zastosowaniu diety, zaleca się jej nie stosować. Restrykcyjna dieta może bowiem spowodować więcej szkód niż pożytku.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jestem mamą. Normalną, nie wpatrzoną przez cały dzień w dziecko, ale myślącą o prawdziwym dobru całej rodziny. Uczę się, jak kochać siebie i innych. Wiem, że mogę to osiągnąć jedynie wtedy, kiedy będę łączyć kilka ról.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. andzia andzia

  nam bardzo duzo pomogy produkty latopic: probiotyk, krem do ciala oraz emulsja do kapieli, emolienty byly bardzo lagodne dla skory, nawilzaly ja, lagodzily swiad i zaczerwienienia, a probiotyk chronil od wewnatrz, po kilku miesiacach (ok.3) objawy byly juz baardzo slabo zauwazalne:)

 2. Danutka Danutka

  U nas sprawdzają się kąpiele w siemieniu lnianym 3 razy w tygodniu, a do codziennej pielęgnacji używany kosmetyków z serii Elodermu dobrze nawilżają i wyciszają skórę.

  • Natalia Natalia

   Jak przygotowujesz taką kąpiel w siemieniu?

 3. Ania Ania

  Len to doskonały dodatek do kąpieli. W efekcie nasza skóra będzie bardziej miękka, delikatna w dotyku, a przebarwienia zbledną. Do przygotowania kąpieli potrzebne nam będą trzy porcje podstawowego naparu – z trzech szklanek wody i trzech łyżek ziaren. Powstały żel wlewamy do wanny z wodą.

 4. Renata Renata

  i jeszcze spróbuję naturalnego wosku pszczelego, jest skuteczny przy leczeniu oparzeń, więc może również zda egzamin przy miejscowym leczeniu azs