Maleńczuk o autyzmie. Popis głupoty w wydaniu piosenkarza?

Maciej Maleńczuk znany jest z ciętego języka i krytycznej oceny rzeczywistości. Ostro wypowiada się na temat rządu, polityków, prezydenta, ostatnich wydarzeń. Nie nam oceniać jego działania w tym zakresie. Jednak w momencie, kiedy dotykają one bezbronnych dzieci i ich rodziców trudno stać obojętnie. Dlatego tym razem Rodzicielski KIT wędruje do Maleńczuka, który miał ogłosić, że z gwałtu i seksu pijanych ludzi rodzą się dzieci z autyzmem. W jego wypowiedzi miał być to argument za prawem do aborcji.

malenczuk

W „Programie Kropka nad i” u Moniki Olejnik Maleńczuk powiedział między innymi (cała wypowiedź dostępna na stronach tvn): „Wyobraźmy sobie banalną sytuację. Jakaś 17-letnia dziewczyna idzie na jakąś dyskotekę, upija się, bo wolno się upić (…) i robi to z jakimś kretynem, który również jest pijany i wychodzi z tego – powiedzmy – dziecko z autyzmem. Nagle ta 17- letnia dziewczyna ma sobie urządzić życie w ten sposób? Jeden głupi błąd, jedna głupia dyskoteka. Tak nie można!

Czy Maleńczuk tymi słowami przekracza granicę?

Na grupie Autyzm i My liczącej ponad 4000 członków, którymi są głównie rodzice i opiekunowie dzieci autystycznych zawrzało.  Paulina skomentowała to w ten sposób:

Po 1 nie ma chyba pojęcia, co to autyzm oraz na czym polega ta choroba. Po 2. Sam ma nałogi i może twierdził z własnego przykładu. Po 3. Obrażanie kogoś i wytykanie mu błędów nie jest okey. Założę się ze żaden rodzic nie chce mieć niepełnosprawnego dziecka A osoby odpowiedzialne nie zachowują się tak jak wspominali „to coś”(innego terminu nie mg niestety użyć co do tego pajaca). Po 4.wyśmiewane się z ubogich tak samo nie jest fajne. Myśli, że co (o ile myśli) skoro on ma kasę, bo płacą mu za jego krzywą „twarz” to, że każdy ma..niestety. Przykro się robi patrząc, jak osoby, które myślą, że są w porządku tak naprawdę są DNEM. Życzę z szczerego serca, aby go jeszcze kiedyś życie doświadczyło.
Cieekawe na jakie schorzenie cierpi o to cos mhhmmm..niech zgadne? Zespół niedopitego gardla czy raczej syndrom niedoprocentowanego mozgu? Osobiście uważam że takie osoby powinny być karane za takie słowa bo sumienia oraz zrozumienia nie znajdziemy…
-siostra chorej na autyzm dziewczynki (2lata 7mies)”

Bożena natomiast dodała:

Żałosne, jak osoby nieuświadomione wypowiadają się na nieznany im temat i nieważne czy to są zwykli obywatele czy „gwiazdeczki”, nie przejmujcie się, bo w naszym życiu nie ma na to miejsca.

Wypowiedź Maleńczuka była nieprzemyślana i niepoparta żadnymi faktami. Ukazuje podstawowe braki wiedzy. Szkoda, że osoba publiczna wypowiada się na tematy, o których nie ma pojęcia.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Agnieszka Agnieszka

  z tego co się orientuję on sam ma zupełnie normalne (zdrowe) dzieci – stanowi to zupełne zaprzeczenie jego tezy. Jak wiadomo Maleńczuk jest alkoholikiem ;-/

 2. kasia kasia

  Nawet nie chce mi sie tego komentowac

 3. Sandra Sandra

  gdzie on ma glowę? :(

 4. Iga Iga

  masakra….

 5. Nena Nena

  Mam wrażenie, że to szukanie dziury w całym. Maleńczuk nie jest żadnym autorytetem w dziedzinie wychowywania dzieci, i wcale na takiego się nie kreuje. Twierdzenie, że ogłosił iż dzieci z autyzmem rodzą się z powodu picia alkoholu, to jakaś kpina! Ludzie, w którym miejscu on tak twierdzi? Przytoczony cytata to tylko jakaś hipotetyczna sytuacja w której użył przykładu autyzmu jako choroby, z którą borykać się będzie musiała młodociana matka. -powiedzmy, dziecko z autyzmem, powiedzmy dziecko z zespołem downa, powiedzmy dziecko z …. wstaw co ci pierwsze przyjdzie do głowy. Nigdzie nie twierdzi, że alkohol jest przyczyną autyzmu, a jedynie, że bywa przyczyną przypadkowych ciąż- z czym trudno się nie zgodzić. Ja rozumiem, że taka nadinterpretacja znalazła się na frondzie, bo oni tam siłą rzeczy Maleńczuka nie trawią i mają taki styl postępowania wobec każdego kto prawo do decydowania o aborcji pozostawiłby w rękach kobiet, nie rozumiem jednak dlaczego znalazło się tu i tym bardziej, dlaczego jest rodzicielskim kitem.

  • Jola Jola

   a ja rozumiem, dlaczego tu się znalazło i obejrzałam caly program. Malenczuk powiedzial co powiedzial zasugerowal tez wiele az za duzo. Niech się lepiej bardziej zastanowi co mowi i dlaczego.

 6. A A

  Taaa…podobne ataki były po wpisie o aborcji w szpitalu nielegalnej sprzed kilka tygodni, bo tylko prawicowe media się na to zdecydowaly, zeby o tym mowic, zarzucali, ze to nieprawda, ze niemozliwe, a potem co? Mowili juz wszyscy, ale obelg nikt nie cofnal. Nikt nie powiedzial przepraszam, jednak aborcja byla, a wy mieliscie odwage o tym pisac. Takze uwazajcie w co wierzycie i nie ferujcie tak szybko wyrokow.
  co do malenczuka – wypowiedz kontrowersyjna i powiedzial to, co wiedzial. jak ktos umie czytac miedzy wierszami oceni to jednoznacznie negatywnie

 7. Gosia Gosia

  kim on jest, by wypowiadac sie w takim tonie…moglby przemilczec sprawy autyzmu. nie dziwie sie e jego wypowiedz zostala tak zrozumiana!!!

 8. Wioletta Wioletta

  Pijaczyna chciała zabłysnąć i zwrócić na siebie uwagę , żałosny człowieczek o ptasim móżdżku !!!

 9. aniab aniab

  To ja Panu malenkiemu…. najpierw powiem zeby.. wytrzezwial…….raz na jakis czas …..a potem trzy razy pomyslal co mowi…i jeszcze zycze mu takiego synka jak mam…ktory sie zdrowy urodzil i po szczepieniu …..autyzm…l pozdrawiam kanalio!

 10. ssssssssssssss ssssssssssssss

  Co za ch… jeb… żeby go byk wyj…

 11. Marcin Marcin

  Prawdziwy śmieć

 12. kASH kASH

  Ale przeciez on nie wypowiadal sie na temat autyzmu, tylko podal hipotetyczna sytuacje, ktora moglaby sie przytrafic jakiejs mlodej dziewczynie. Zupelnie nie rozumiem oburzenia. Ja myslalam, ze on sie wysmiewal z autyzmu a tymczasem on wybral autyzm jako przyklad. Nikogo nie obrazil.

 13. Kris Kris

  Chyba został źle zrozumiany. Nie napisał, że od alkoholu rodzą się dzieci z autyzmem. Powiedział, że dziewczyna przez lekkomyślność zachodzi w ciążę, co już mocno komplikuje życie 17 latki. A jeśli w dodatku złożyłoby się tak, że urodzone dziecko ma autyzm, to już w ogóle zrujnowałoby jej życie.
  Nie powiedział, że autyzm jest spowodowany piciem alkoholu przez rodziców.

Zobacz również