„Mała zła książka”, czyli o książce, która chciała być zła

Na półce książek dla dzieci nie brakuje propozycji nieszablonowych, zaskakujących, już formułą przyciągających małych czytelników. Kto powiedział, że książkę trzeba czytać od początku do końca? Dużo ciekawsze jest przemierzanie po kartach wyrywkowo, według ustalonego przez autora klucza. Żeby dotrzeć do kolejnego odpowiedniego rozdziału, trzeba rozwiązać zagadkę, czy odpowiedzieć na podchwytliwe pytanie. Taka książka to nie jest zwykła lektura, to przygoda, niemal gra, opatrzona mnóstwem rysunków i zabawnych grafik. Angażuje czytelnika i zostaje zapamiętana na długo. Tak jak „Mała zła książka”.

„Mała zła książka” opowie Ci swoje historie

„Mała zła książka” to niesamowita opowieść prowadzona w pierwszej osobie. Narratorem jest książka, mała i z ambicją stania się „złą”. Na samym wstępie ostrzega czytelnika, że otwiera książkę na własną odpowiedzialność. To nawet nie wszystko. Czytelnik musi podpisać oświadczenie, że pomoże małej książce stać się złą książką. To czytelnik, a nie kto inny, ma spełnić marzenie książki, o co książka usilnie prosi.

Mała zła książka

Wystarczy postawić pierwszy krok, by dać się wciągnąć w niesamowitą grę, podczas której mały czytelnik podróżuje po kartkach książki poznając niesamowite i czasami straszne historie. Wszystko utrzymane jest jednak w lekkiej, żartobliwej atmosferze, dzięki temu lektura nie mrozi krwi w żyłach, jedynie budzi znaczący uśmiech na ustach.

Wraz z budowaniem zaangażowania czytelnika, pojawiają się kolejne postaci, które próbują wykraść magiczną wiedzę i przeszkodzić małej książce w spełnieniu marzeń. Kto wygra? Czytelnik? Książka? Intruzi? A może odpowiedź jest dużo bardziej zaskakująca?

Dla dzieci lubiących zagadki

Które dzieci nie lubią zagadek? Nie ma chyba kilkulatka, który oparłby się pokusie odkrywania „złego, zakazanego świata” w mrocznej atmosferze i zdumiewającej stylistyce. „Mała zła książka” daje okazję do samodzielnej lektury i przemierzaniu komnat z silną ekscytacją dowiedzenia się, jak kończy się ta opowieść.

Magnus Myst stworzył niebanalną opowieść. Nie dziwię się, że książka stała się bestsellerem w Europie. Polecamy lekturę dla dzieci 9+.

Dziękujemy Wydawnictwu Prószyński i S-ka za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego książki.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.