Magiczna kraina – nowoczesna zabawka dziecięca

Artykuł sponsorowany komentarzy: 0

„Nauka przez zabawę” to nie tylko pusta fraza. Już od pierwszych dni życia dzieci uczą się, obserwując otoczenie i rodzinę, a także eksperymentując z przedmiotami. Dlatego ważne jest, aby zapewnić niemowlęciu bezpieczne zabawki, które będą rozwijać motorykę i zdolność obserwacji, ale też poczucie estetyki.

Jakie zabawki wybrać dla małego człowieka, by spełnić wszystkie te funkcje i wspierać go w rozwoju? Na rynku dostępnych jest wiele opcji, które wyglądają atrakcyjnie dla rodziców. Trzeba jednak pamiętać, że najważniejsza jest ich rola dla dzieci.

Jak wybrać idealną zabawkę?

Pierwszym odruchem każdego opiekuna jest zapewnienie dziecku ciekawych, pobudzających różne zmysły bodźców. Warto jednak pamiętać, że mały człowiek, choć rozwija się intensywnie, może łatwo ulec przebodźcowaniu.
Należy więc postawić na zabawki dostosowane do wieku dziecka i unikać głośnych, błyskających światłami i kolorami elementów. Najlepszym wyborem dla niemowlęcia będą proste i bezpieczne formy bez drobnych czy łamliwych elementów, które mogą zostać połknięte lub zranić dziecko.

Rozwój wszystkich zmysłów

Ważny jest wybór zabawek, które będą pobudzać różne zmysły dziecka. Miękkie książeczki czy proste przytulanki pozwolą poznać różne faktury i powierzchnie, by rozwijać zmysł dotyku.
Warto postawić na przedmioty o niewielu kolorach w kontrastowym układzie (na przykład czarno-białych), które w odpowiedni sposób będą stymulować wzrok dziecka. Jeśli decydujemy się na zabawki wydające dźwięki, prosty dzwoneczek wewnątrz pluszaka czy cicha karuzela z pozytywką pobudzi słuch dziecka.

Maty edukacyjne

Maty edukacyjne są uniwersalnym i funkcjonalnym wyborem. W swojej podstawowej postaci posłużą jako kocyk czy materac do zabawy na podłodze i odizolują dziecko od chłodnej podłogi.

Maty wyposażone są często w proste zabawki wspierające motorykę i zdolności poznawcze dziecka: krótkie bezpieczne wstążki, małe lusterka, przypięte gryzaki lub pluszaki, a wszystko to w stonowanych, podstawowych kolorach.
Kupno dobrej maty edukacyjnej to dobra inwestycja, tym bardziej, że często można wyposażyć ją w dodatkowe elementy, które jeszcze zwiększą jej atrakcyjność w oczach dziecka.

Łuki z zabawkami

Kolorowe łuki z zabawkami można zamontować nad fotelikiem lub matą edukacyjną. Zwisające z niej elementy świetnie stymulują wzrok niemowlaka. Dziecko może do nich sięgać, ćwicząc kontrolę nad kończynami, chwytanie i motorykę. Pluszaki zamocowane na łukach często wydają drobne dźwięki, na przykład dzwonią, grzechoczą lub szeleszczą, zachęcając dziecko do zabawy.

Karuzele

Podobną funkcję co łuki z zabawkami mogą pełnić karuzele, zawieszane nad łóżeczkiem. Wprawiane w ruch przez rodzica, powoli wirują, pobudzając zmysł obserwacji dziecka i budząc jego zainteresowanie.
Karuzele często wyposażone są w małe pozytywki – warto wybrać takie, których melodia jest cicha i łagodna, by stymulować słuch dziecka bez nadmiernego przebodźcowania.

Magiczna Kraina

Dobrym wyborem przy poszukiwaniu zabawek dla niemowlęcia będzie zdecydowanie się na jedną linię produktu, spójną estetycznie i dobraną do potrzeb dziecka. Świetnym przykładem jest Magiczna Kraina Tiny Love.
Do wyboru dostępne są pojedyncze elementy takie jak karuzele, pałąki z zabawkami czy mata. Można też zdecydować się na cały zestaw, który zapewni dziecku różnorodne bodźce. Wszystkie przystosowane są do używania w domu, ale także łatwego przenoszenia czy podróży.

Zabawki z Tiny Love mają spójny design z kontrastowych kolorów i wyraźnych grafik. Postacie zwierzątek o łagodnych pyszczkach i dużych oczach są łatwo rozpoznawalne nawet dla małych dzieci – a na dodatek były inspirowane znanymi odkrywcami i naukowczyniami. Zachęcają dzieci do odkrywania świata i własnych możliwości już od pierwszych dni.

Jak widać, zakup zabawek dla niemowląt wymaga chwili zastanowienia. Trafnie dobrane zabawki dla niemowląt będą rosnąć razem z nimi. Ich wielofunkcyjność przełoży się na długie godziny zabawy.

Bezpieczne i dobrze zaprojektowane elementy zapewnią zrównoważony rozwój dziecka. Warto zainwestować w dobrej jakości przedmioty, które będą służyć maluchom przez dłuższy czas. Sprawdź więcej na tej stronie.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*