Magic Jinn Dumel Discovery – wersja przedmioty

Schowaj jakiś przedmiot za plecami, a ja zgadnę, co to jest. Tak działa Magic Jinn od Dumel Discovery. Przynajmniej teoretycznie, bo mimo że zabawka ma mnóstwo zalet, ma także jedną podstawową wadę – często się poddaje. Czy mimo to warto ją kupić?

Magic Jinn Dumel Discovery

Dumel Discovery to znany producent zabawek dla dzieci. W swojej ofercie ma również Magic Jinna, który nie „zachowuje się” jak zwykła zabawka, ale jak prawdziwe stworzenie. Bawiąc się Jinnem, można mieć wrażenie, że rozmawia się z kimś żywym a nie z programem komputerowym. Jinn ma przyjemny głos, jest zabawny, żartuje czy gra na emocjach, uatrakcyjniając zabawę.

Zacznijmy od plusów. Przede wszystkim świetny jest sam pomysł na zabawkę, czyli stworzenie produktu, który ma za zadanie zmierzyć się z dzieckiem. Jinn zadaje pytania, a rolą malucha jest odpowiadać na pytania. W ten sposób Jinn odgaduje, co dziecko wybrało i schowało za plecami.

Jinn jest starannie wykonany, bardzo solidny. Niestraszne mu upadki.

Dziecko bawiąc się Jinem, musi wykazać się sprytem, by znaleźć ciekawy przedmiot, następnie skupić i odpowiadać na pytania („tak”, „nie”, „to zależy”). W tym miejscu należy dodać, że trzeba mówić wystarczająco głośno (ale nie za głośno), nie śmiać się, w przeciwnym przypadku zabawka nie odczytuje prawidłowo głosu, prosi o powtórzenie lub zalicza odpowiedź nie tak, jak powinna.

I tu zaczynają się wady. O ile Magic Jinn to bardzo ciekawa zabawka, o tyle nie jest ona idealna. Niestety w wielu przypadkach Jinn nie odgaduje, poddaje się. Z jednej strony to dobrze, według zasad gry, to dziecko wtedy wygrywa rundę, z drugiej – trochę jednak rozczarowujące.

Zabawka, w naszej ocenie, doskonała dla dzieci w wieku 7 lat i starszych. Młodsze mogą mieć problem z odpowiedzią na niektóre pytania zadawane przez Jinna, jednak i dzieci około 5 letnie są w stanie docenić zalety tej zabawki.

Cena około 100 złotych

Ogólna ocena:

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.