Macierzyństwo chwilę po porodzie – bez cenzury

Amanda Bacon, jedna z mam zza Oceanu, znana jest z celnego i bezkompromisowego przedstawiania macierzyństwa. Pisze, że „macierzyństwo jest inne niż śmieci, które widzisz w social media, zdjęcia domowych ciasteczek, uroczych ręcznie wykonanych gadżetów, słodkich pikników z gładko rozłożonym kocem. To jest zupełnie coś innego, czego nie zrozumiesz, zanim nie staniesz się mamą – kawa pita o północy, brak czasu na potrzeby fizjologiczne, odarcie z wcześniejszych potrzeb, stres i pośpiech, z jednoczesnym zwolnieniem, do granic absurdu. A to wszystko dla cudnie wpatrujących się w Ciebie małych oczek i zmarszczonego noska”.

Na swoim profilu na FB amerykańska mama odczarowuje również „magiczne” chwile z nowonarodzonym dzieckiem na porodówce. Zamieszcza dość kontrowersyjne zdjęcie, które w kilka godzin polubiło 228 tysięcy osób i udostępniło ponad 72 tysiące. Dlaczego?

amanda

Amanda pisze, że dzieli się tym obrazem, bo jest realny, prawdziwy do granic bólu. Pokazuje macierzyństwo „surowe, szalone, brudne, oszałamiające” . Zauważa, że posiadanie dziecka jest piękne, ale realia życia po porodzie są często zakłamywane, dla wielu niewygodne. Amanda pyta, dlaczego? Czemu się kryć z czymś, co pokazuje prawdę? Pisze: ” Wszyscy powinniśmy starać się edukować, wzmocnić i objąć wszystkie aspekty porodu. I robić to, mając jednocześnie poczucie humoru…”

Co o tym sądzicie? Słuszny apel? Czy jednak przekroczenie pewnych granic?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Ola Ola

    Super!Właśnie tak to powinno wyglądać :) A właściwie wygląda :) U mnie po cesarce było jeszcze trochę inaczej ale równie dziwnie co i pięknie a z perspektywy dnia dzisiejszego (2,5 roku po) Było świetnie :D 03.01- 06:00 rano cesarka, 04.01 – 07:00 pionizowanie (od tej pory dzieci non stop ze mną :) ) 06.01 rano wyjazd do domku :D Szybko poszło ;)

  2. Basia Basia

    Grubo

  3. Spa Spa

    taka prawda… czy mnie ktoś edukował co dosłownie dzieje się po porodzie… co się wydostaje stamtąd… tylko ogródkowo, co mi będzie potrzebne z artykułów higienicznych… reszty można się było domyślać ;-)

Polecane tematy