Luteina 50 – by podtrzymać zagrożoną ciążę

Luteina 50 mg to często przypisywany lek o wielu zastosowaniach (dostępny również w innych stężeniach – 100 mg, 200 mg). Pomaga ustabilizować pracę układu hormonalnego, jest wskazany przy niedoborach progesteronu. Dlatego z jednej strony zapisuje się go dla podtrzymania wczesnej ciąży, z drugiej – w przypadku kłopotów z regularnością cykli miesięcznych – na cykle bezowulacyjne, bolesne miesiączkowanie, endometriozę.

Luteina 50 w wielu przypadkach pomaga zajść w ciążę, a także utrzymać ją i doczekać szczęśliwego finału. Obecnie na rynku dostępne są tabletki z luteiną, na przykład wspomagające pracę oczu. Luteina bez recepty o zastosowaniu ginekologicznym nie jest dostępna. Lek przepisuje lekarz, należy go przyjmować pod jego kontrolą, w ściśle wskazanych dawkach.

Luteina 50 występuje w dwóch formach – jako środek dopochwowy lub do stosowania pod język.

Luteina 50 dla podtrzymania ciąży

Luteina to syntetyczny hormon – progesteron, podobny do tego naturalnie wytwarzanego przez organizm kobiety. Luteina jest zapisywana zazwyczaj na początku ciąży. Jej stosowanie jest wskazane w przypadku ciąży zagrożonej, jak również u kobiety szczególnie narażonych na poronienie, które utraciły ciążę. Ponadto niekiedy luteina zapisywana jest kobietom, które długo starały się o dziecko, u których cykle były nieregularne przed zajściem w ciążę. Wskazanie może być też inne – luteina 50 stosowana jest w przypadku przedwczesnych skurczy, dla wyciszenia czynności macicy.

Najczęściej luteina 50 zapisywana jet na początku ciąży, przy okazji pierwszej wizyty u ginekologa – w 5-6 tygodniu ciąży. Przyszłe mamy przyjmują ją do około 12-16 tygodnia ciąży lub dłużej – w zależności od wskazań lekarza.

Luteina w ciąży skutki uboczne

Luteina to lek, który jest bardzo bezpieczny. Stosuje się go w ciąży dla jej podtrzymania, nie ma negatywnego wpływu na rozwój płodu, pozwala utrzymać ciążę, gdy jest ona zagrożona.

W początkach ciąży typowe objawy to senność, zmęczenie – symptomy te mogą towarzyszyć zażywaniu luteiny. Ponadto może pojawić się ból głowy, stany lękowe, problemy ze skórą i trądzik.

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*

  1. Agata

    Ja brałam w dwóch ciązach i dzieki temu udało mi się donosic, nie mialam skutkuw ubocznych