„Ludzkie mleko” prosto od krowy

Naukowcom udało się tak zmodyfikować geny krowy, by mogła ona dawać mleko przyjazne alergikom. Nie zawsze istnieje możliwość karmienia piersią, a tam, gdzie niemowlę jest uczulone na mleko krowie (około 3% przypadków) zmienione mleko może być już wkrótce wybawieniem.Dotychczas dzieci, u których stwierdzano brak tolerancji białka beta-laktoglobuliny występującego w mleko krowim, a które nie mogły być karmione piersią, dostawały zastępnik, na przykład mleko kozie.

Na szczęście w ostatnich tygodniach naukowcom z Nowej Zelandii udało się zidentyfikować geny krowy odpowiedzialne za produkcję alergizującego białka i takie je zmodyfikować, by produkowane mleko było go pozbawione. W ten sposób wyhodowano genetycznie zmodyfikowaną krowę, która daje bezpieczne dla alergików mleko.

Kto wie, może w przyszłości da się w ten sposób jeszcze bardziej przybliżyć mleko krowie do mleka matki? I wtedy, kiedy karmienie piersią nie jest możliwe, młoda mama będzie miała większy wybór niż dzisiaj?

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Magda Magda

    Ciekawe odkrycie…

Polecane tematy