Łóżko dla niemowlaka, czyli rodzicielskie dylematy

Tradycyjne łóżeczko

U wielu rodziców jest jedną z pierwszych większych zakupowych inwestycji. W praktyce jednak niejednokrotnie już po fakcie okazuje się, że z zakupem dużego dziecięcego łóżeczka nie trzeba było się spieszyć, ze można było zaczekać z wyborem łóżeczka co najmniej kilka miesięcy po porodzie. W przypadku mam karmiących piersią nierzadko zdarza się, ze maluch zasypia przy piersi i jest odkładany obok siedzących na kanapie rodziców. Bywa, że za łóżko służy też w pierwszych tygodniach wózek.

Dlaczego tak się dzieje? Z różnych przyczyn…Pewne wątpliwości budzi wielkość klasycznego łóżka dla dzieci. Noworodek wydaje się w dużym łóżku zagubiony i zbyt „mały”. Dlatego często maluszka otacza się poduszkami, kocykami, itd., a samego niemowlaka owija. To niestety czasami nie pomaga i malutkie dziecko po prostu protestuje przed spaniem w klasycznym łóżku.

Przeczytaj, jak wybrać materac dla niemowlaka.

Tradycyjne łóżko ma również tę wadę, że w niewielkich sypialniach obok łóżka rodziców może się po prostu nie zmieścić. Nie ma też funkcji kołysania (można nabyć takie modele, ale zazwyczaj nie są one polecane), co utrudnia ululanie najmłodszych dzieci. Wiele osób uważa również, z trudno do zdefiniowania przyczyn, że tradycyjne łóżko jest na początku życia dziecka mało praktyczne. Mamy najzwyczajniej w świecie czują się spokojniejsze, gdy maluszek może spać z nimi w łóżku. Przynajmniej przez kilka pierwszych miesięcy, kiedy niemowlę często je, ulewa i nierzadko ciężko oddycha.

Najczęściej: długość – 120, szerokość – 60 cm.

 

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.