Łóżko dla niemowlaka, czyli rodzicielskie dylematy

Niektóre portale internetowe dotykające problemów wychowania dzieci podkreślają, że przez pierwszy rok (a nawet kilka lat życia) łóżko dziecku nie jest potrzebne, że rodzice powinni żyć zgodnie z naturą i wziąć niemowlę nie tyko do swojej sypialni, ale na noc kłaść je między siebie.

O ile rozwiązanie to jest bardzo wygodne podczas karmienia piersią, o tyle później wraz z rośnięciem dziecka staje się kłopotliwe. Zignorowanie pierwszych symptomów sugerujących, że maluch jest już gotowy, by spać we własnym łóżku oraz pominięcie sygnałów jasno dających do zrozumienia, że spanie w trójkę przestaje być wygodne, może skutkować jedynie histerią w trakcie późniejszej przeprowadzki…Lepiej temu przeciwdziałać i dać sobie możliwość na zdrowy sen i trochę intymności w sypialni, wybierając w odpowiednim momencie łóżko dla niemowlaka.

W czym zatem może spać niemowlę? Jest wiele możliwości…

Kosz Mojżesza

Największą zaletą kosza Mojżesza jest jego lekkość oraz nieskomplikowany montaż (po prostu zakłada się go na stabilny drewniany stelaż). Element wykonany jest z trawy trzcinowej (a nie jak tradycyjne kosze z wikliny), która zapewnia dobrą cyrkulację powietrza.

Łóżeczko z łatwością można przenosić z pokoju do kuchni, albo do sypialni i przez cały czas mamy dziecko na oku. Sprawdzi się również podczas rodzinnego wypadu na piknik lub po prostu podczas odpoczynku w ogrodzie.

Umiejscowione po bokach tej nieruchomej kołyski uchwyty ułatwiają transport, co docenimy zwłaszcza wtedy, gdy w środku znajduje się śpiący Maluszek. Ponadto kosz Mojżesza jest wąski i przytulny. Po opatuleniu noworodka, który uwielbia ciepło, pozostaje niewiele zbędnego miejsca, co przeszkadza jedynie dziecku, które samodzielnie zmienia pozycje, przewracając się z boczków na plecy czy brzuszek.

Kosz Mojżesza możemy położyć na własnym łóżku lub używać go zgodnie z jego przeznaczeniem. Wysokość stelaża jest idealna. Postawiony w sypialni znajduje się na wysokości leżącego rodzica. W razie, gdyby Maluszek się przebudził, wystarczy wyciągnąć dłoń, aby go opatulić kocykiem lub uspokoić za pomocą smoczka bez konieczności wstawania.

Oprócz tego, że kosz Mojżesz zajmuje niewiele miejsca i z łatwością może go przenieść nawet obolała po porodzie kobieta, jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Wielu dzieciom kosz z trzcinowej trawy służy do szóstego miesiąca życia, dopóki maluch nie zaczyna stabilnie siedzieć. Przydaje się on zwłaszcza osobom, które planują sypiać z dzieckiem w jednym pomieszczeniu, szczególnie gdy pokoik Maluszka, nie został przygotowany na czas.

Wymiary kosza: 65-77 cm (dno-góra), szerokość 40-47 (dno – góra), wysokość kosza – 30 cm. Kosz Mojżesza dostępny jest w opcji  ze stelażem bujanym lub stacjonarnym (bez funkcji bujania).

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.