Łóżka piętrowe dla dzieci – jak sprawdzić, czy maluch jest na nie gotowy?

Inf. prasowa komentarzy: 0

Pokoik dziecięcy jest zazwyczaj niewielki i trudny do zagospodarowania. Niestety wielu rodziców musi się zmierzyć z jego urządzeniem i jednoczesnym stworzeniem przestrzeni, którą maluch polubi. Jak sprawić, aby była ona nie tylko funkcjonalna i ergonomiczna, ale także przytulna? Przede wszystkim warto postawić na jasne barwy oraz praktyczne meble, takie jak łóżko dziecięce piętrowe. Jednak przed jego zakupem, konieczne jest sprawdzenie, czy dziecko jest na nie gotowe. W jaki sposób to zweryfikować? Poniżej, dzielimy się wskazówkami.

Wysokość łóżka piętrowego, a umiejętność chodzenia dziecka

Punkt pierwszy i najważniejszy stanowi wysokość mebla. Musi być ona dostosowana między innymi do umiejętności chodzenia brzdąca. Przed zakupem, warto sprawdzić, czy dziecko poradzi sobie z samodzielnym wejściem do strefy sypialnianej, po zamontowanej drabince. Jeśli jest na to jeszcze za wcześnie, nie ma konieczności zamartwiania się na zapas. Obecnie na rynku, między innymi na stronie Interbeds można znaleźć łóżka piętrowe dziecięce i młodzieżowe w wielu wariantach, które rozwiązują problem z poruszaniem się szkraba. W przypadku najmłodszych doskonale sprawdzi się niższy wariant, występujący na przykład w postaci futonu, czyli rozsuwanego łóżka. 

Sposób snu dziecka

Duży wpływ na to, czy mebel, jakim jest łóżko dziecięce piętrowe, sprawdzi się w pokoiku dziecka, jest sposób snu malucha oraz jego tak zwana ruchliwość w ciągu nocy. Jeśli maleństwo śpi grzecznie, nie wiercąc się przy tym, inwestycja w mebel tego typu jest w pełni opłacalna. W przeciwnym wypadku lepiej wstrzymać się jeszcze z wymianą łóżka na nowe. Czasami jest to kwestia jedynie kilku tygodni, czy miesięcy.

Bezpieczeństwo konstrukcji

Kolejny kluczowy aspekt stanowi bezpieczeństwo konstrukcji mebla. Każde łóżko piętrowe, powinno być zawsze dopasowane do dziecka i jego wieku. Dlatego też modele dziecięce różnią się od młodzieżowych, i odwrotnie. Na mebelkach sypialnianych dla najmłodszych montowane są specjalne zabezpieczenia w postaci barierek ochronnych. Ponadto znaczenie ma gęstość oraz wysokość szczebelków. Wyższe i ściślej ulokowane, zmniejszają ryzyko wypadnięcia malucha, podczas snu czy zabawy.

Piętrowe łóżka dla dzieci – jakość zastosowanych do produkcji materiałów

Dość oczywisty punkt do odhaczenia na liście to odpowiedni gatunek mebla. Bezpieczne konstrukcje łóżek piętrowych są nie tylko stabilne, ale również wytrzymałe. Wynika to z zastosowania wysokiej jakości materiałów. Najlepszy wybór stanowią drewniane stelaże, zamówione w sprawdzonych sklepach meblowych, oferujących produkty znanych i cenionych na rynku producentów. Najlepsze łóżka piętrowe, wykonane z wysokiej jakości materiałów, znajdziesz na Interbeds.pl

Wzrost dziecka, a wielkość łóżka piętrowego

Ostatni aspekt, na który warto zwrócić uwagę, jest wzrost dziecka. To od niego zależy w głównej mierze nie tylko wysokość samej konstrukcji, ale również wielkość materaca. Najpopularniejsze to te, o wymiarach 90×200 cm. Jednak kupując mebel dla kilkulatka i chcąc zaoszczędzić miejsce w pokoju, lepszym wyborem są mniejsze łóżka piętrowe, do których pasujący materac, będzie miał długość 180, a nawet 160 centymetrów.

Decydując się na zakup łóżka piętrowego dziecięcego, należy wziąć pod uwagę wszystkie, wyżej wymienione kwestie, dotyczące dopasowania modelu i typu mebla do wieku, wzrostu, umiejętności dziecka oraz możliwości przestrzennych. Na szczęście, ze względu na niezwykle bogaty asortyment tego typu produktów na rynku, z pewnością każdy rodzic znajdzie ideale łóżko piętrowe, w pełni wpisujące się w potrzeby maluszka.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*