Littlest Pet Shop

„Pet Shop’y” to małe kolorowe figurki zwierzątek z nieproporcjonalnie dużymi ruchomymi główkami i oczkami.  Produkowane przez firmę Hasbro, ze względu na małe elementy przeznaczone dla dzieci powyżej 4. roku życia.

„Pet Shop’a” pieska po raz pierwszy zobaczyłam 4 lata temu. Córeczka znajomej opowiedziała mi wtedy o swojej kolekcji (liczącej wówczas kilka zwierzątek). Na najbliższe urodziny Małej postanowiłam sprezentować jej kolejną figurkę. Przy regale z „Pet Shop’ami” pojawił się problem.. Zszokowała mnie liczba gatunków zwierzątek, ras psów i kotków, itd. Nie obyło się bez konsultacji z koleżanką, w celu uniknięcia zdublowania prezentu. Ostatecznie wybrałam rybkę i kotka.

Myślałam, że moda na małe figurki zwierzaków szybko przeminie. Producenci wymyślają coraz to nowe zabawki i dzieci szybko zapominają o czymś, o czym marzyły jeszcze 2 tygodnie temu.

A tu zainteresowanie „Pet Shop’ami” ani myśli się zakończyć. Co prawda firma Hasbro robi co tylko w ich mocy, aby utrzymać swoich małych wielbicieli przy PetShop’ach. Pojawiają się nowe gatunki zwierzaków, zwierzątka z tatuażami i brokatem oraz różne akcesoria dla nich. Dodatkowo wiele maluchów domaga się od rodziców domków, podobnych do tych tworzonych dla lalek, w których będą mogły zamieszkać ich maleńkie figurki, czy pojazdów, dzięki którym będą one mogły się przemieszczać. Zabawkami można bawić się także w wodzie, wrzucając do niej rybki oraz inne bajkowe stworki. Dzieci takie zabawy bardzo lubią i spędzają na nich wiele wolnych chwil: bawiąc się w teatr, wymieniając się nimi, zabierając je wszędzie i prezentując swoje kolekcje wszystkim tym, którzy są w stanie poświęcić im choć kilka chwil.

Pojedyncza figurka kosztuje około 16 zł, ale w niektórych marketach zdarza mi się upolować zwierzaka za około 10-12zł. Można także kupić całe zestawy „PetShop’ów”, wtedy cena przekracza często 100zł.

Mimo dość wysokiej ceny, figurki Littlest Pet Shop uważam za hit. Od kilku lat dzieci o nich nie zapominają i nadal kolekcjonują. Wśród dzieci moich znajomych i rodziny charakterystyczne figurki zbierają dziewczynki w wieku od 3 do 10 lat. Miałam okazję zapoznać się z kolekcją 146 figurek. To robi wrażenie!

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

mgr biotechnologii medycznej w trakcie studiów doktoranckich z zakresu farmakologii, farmaceutka

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. marta marta

  moja córka je uwielbia…a ja …sama nie wiem ;)

 2. myszak myszak

  moja córka jest jeszcze za mała na takie zabawki, więc i ja kompletnie się na tym na razie nie znam,ale tak z ciekawości zapytam, jakiej wielkości są te zwierzaczki? przy cenie 16zł to pewnie nie są to maluteńkie stworki :)

  • Dorota Dorota

   Myszak, są maleńkie. Bez problemu mieszczą się w zamkniętej dłoni :)

   • myszak myszak

    Nie wierzę, takiej odpowiedzi się nie spodziewałam.. swoją drogą, przerażające jest to jakie wszystko jest drogie w dzisiejszym świecie.

 3. OlkaG OlkaG

  Co prawda Julka Littles Pet Shop nie posiada, ale za to ma sporą kolekcję figurek z Kinder Niespodzianki i wiem z obserwacji, że … mała rzecz potrafi cieszyć!:) Takimi małymi zabawkami można się bawić na milion sposobów!