Lista podręczników, która nie istnieje. Niepełnosprawni uczniowie oszukani!

Trudno oprzeć się wrażeniu, że to, co robi Ministerstwo Edukacji Narodowej zasługuje na jednoznaczny negatywny osąd. Niestety. Wszelkie nowe doniesienia jedynie utwierdzają w przekonaniu, że Minister Krystyna Szumilas ma problem ze skutecznym przeprowadzeniem najmniejszej zmiany w systemie, nie wspominając już o reformach.

2045_krystyna_szumilas2Nic dziwnego, że rodzice dawno opanowali Facebookowy profil MEN-u, nadając jemu ton. Negatywnych wpisów i komentarzy nie brakuje. Trudno znaleźć te, które okazują choć minimalną sympatię i poparcie dla działań rządzących. Jednak do rzeczy.

Rząd obiecał niepełnosprawnym uczniom (słabowidzącym, niedosłyszącym i upośledzonym umysłowo) dofinansowanie na zakup podręczników. Pisaliśmy o tym tutaj. Problem w tym, jak donosi „Rzeczpospolita”, że pieniądze w kwocie nawet 770 złotych (ponad trzykrotnie więcej niż standardowa kwota) nie mogą być wykorzystane przez rodziców.

Ministerstwo, umożliwiło rodzicom skorzystanie z dofinansowania do wyprawki pod jednym warunkiem: podręczniki mają pochodzić z listy stworzonej przez MEN. Problem w tym, że nie można go spełnić, bo nie istnieje lista podręczników dla uczniów z upośledzeniem umiarkowanym i znacznym.

MEN broni się wskazując na wykaz podręczników dla dzieci niepełnosprawnych. Jednak eksperci podkreślają, że można je wykorzystać jedynie dla uczniów z lekkim upośledzeniem, dla pozostałych są bezużyteczne.

 

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. JULA JULA

  Oni kiedyś coś mądrego zrobią? Bo jak widzę wszystko do poprawki!

 2. Kinia Kinia

  Ło mamo!
  Po prostu brak słów, niech oni w końcu zaczną myśleć

 3. Ja Ja

  Tej pani powinni juz dawno podziekowac