„Pierwsze pisanie. Zeszyt z liniaturą 3D”

Pamiętacie, kiedy uczyliście się czytać i pisać? Ile wysiłku oraz godzin pracy musieliście włożyć w to, by opanować tę umiejętność? Mimo upływu lat, proces nauki wygląda podobnie. W każdym roku tysiące pierwszoklasistów zasiada nad zeszytami, pisząc pierwsze literki. Mając na uwadze odpowiedzialność, jaka stoi przed nauczycielami i rodzicami, Wydawnictwo Pentliczek proponuje ciekawy zeszyt ułatwiający naukę pisania. Całkowicie innowacyjny produkt, nowość, której dotąd nie można było nabyć na polskim rynku._b_pierwsze_pisanieMaria Trojanowicz-Kasprzak, filolog polski i pedagog z wieloletnim stażem proponuje innowacyjny produkt: blok ułatwiający naukę pisania.

Zeszyt tym różni się od zeszytów tradycyjnych, że posiada kolorowe pola i wypukłe linie ułatwiające pisanie. W ten sposób pozwala uniknąć problemu z wychodzeniem długopisem poza linie oraz pomaga w pisaniu liter odpowiedniej wielkości.

  • wewnątrz zeszytu znajduje się 10 kolorowych, dwustronnych arkuszy z liniaturami 3D,
  • odstępy między liniami są odpowiednio duże, co ułatwia pierwsze próby pisania liter i szlaczków,
  • cztery linie, których wymaga pisownia polskich liter, stanowią odrębną całość, co zapobiega wkraczaniu na sąsiednią liniaturę,
  • żłobienia i tłoczenia stanowią naturalną barierę, uniemożliwiającą pisanie zbyt dużych liter,
  • odpowiednie nasycenie kolorem żółtym głównego pola pisarskiego stanowi ułatwienie dla dzieci niedowidzących
  • zeszyt stanowi doskonałą pomoc w nauce pisania nie tylko dla dzieci zdrowych i niedowidzących, ale i zagrożonych dysgrafią.

Liniatury 3D to zeszyt pomagający w nauce pisania. Szczególnie polecany dla osób niedowidzących i zagrożonych dysgrafią. Bardzo wygodny w użyciu. Pisanie staje się intuicyjne. Sprawdziliśmy: po zamknięciu oczu łatwo utrzymać pisane litery w jednej linii.

Sosrodzice.pl objął patronatem „Pierwsze pisanie”.

Cena: 15 złotych

Ilość stron: 20

Oprawa miękka

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.