„Leon i jego nie-zwykłe przygody”

Reakcje na niepełnosprawność bywają różne. Jedni udają, że nie widzą, często w uciekającym spojrzeniu ukrywając zakłopotanie. Inni próbują zachowywać się normalnie, uważając, by w rozmowie nie powiedzieć nic niestosownego czy po prostu nie wypowiedzieć słowa, które może być źle odebrane. Jeszcze inni spieszą z nadmierną pomocą, dużo mówią, ubolewają, okazują współczucie. Tymczasem żadna z tych postaw nie jest taka, jakiej oczekiwałyby osoby niepełnosprawne. Z tych powodów pomysł, by edukować społeczeństwo, już od najmłodszych lat jest ideą godną największego wsparcia i poparcia.

leon okladka„Leon i jego nie-zwykłe spotkania” to seria książeczek poruszająca problem niepełnosprawności. Pokazująca, jak należy o niej mówić i do niej podchodzić, nie traktując jej jak tematu tabu, czy bariery w trakcie zawierania kontaktów, ale jako pewnej części rzeczywistości, która jest i która nie ogranicza i przy wsparciu najbliższych pozwala żyć, jakby jej nie było.

Dziecięcej przyjaźni nie musi przeszkadzać wózek inwalidzki. Pytania kilkulatków przedstawione w książeczce są uczciwe, szczere, a po uzyskaniu na nie odpowiedzi, wszelkie wątpliwości giną. Tą metodą autorka książki Agata Battek w ciepły i optymistyczny sposób uczy bardzo ważnych wartości w życiu nie tylko w kontakcie z osobami niepełnosprawnymi, ale z oryginalnością i „innością”. Pokazuje, że każde dziecko, niezależnie od tego, jak wygląda i z jakimi barierami zdrowotnymi się boryka, może stać się przyjacielem i kompanem wspaniałych przygód.

Bardzo polecam!

Uwaga! Konkurs: do wygrania mamy sześć egzemplarzy książki „Leon i jego nie-zwykłe spotkania”. Zadanie konkursowe polega na wskazaniu jednego miejsca, gdzie Waszym zdaniem powinni wybrać się bohaterowie książki, by przeżyć kolejną niesamowitą przygodę. Na Wasze odpowiedzi wraz z krótkim uzasadnieniem czekamy do 30 lipca. Nie zapomnijcie podpisać się imieniem i nazwiskiem. Piszcie na adres konkurs@sosrodzice.pl z dopiskiem „Leon”.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. sosrodzice sosrodzice

    Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Nagrody wędrują do: p. Ewy Rzucidło, p. Joanny Smolik, p. Marty Koryckiej, p. Anny Chałowskiej, p. Justyny Rojek i p. Marceliny Rzepy.