Lektury online? Teraz tak! Dla wszystkich i to za darmo

W końcu jest, długo wyczekiwana wirtualna wypożyczalnia lektur dla dzieci i młodzieży. Koniec z problemem braku książek dla wszystkich uczniów. Teraz dzieci mogą w prosty sposób pobrać lekturę i czytać ją na czytniku, tablecie czy telefonie. Właśnie wystartowała dostępna dla wszystkich, nie tylko uczniów, darmowa platforma, biblioteka online z lekturami http://lektury.gov.pl/

biblioteka z lekturami online

Oczywiście tradycyjnych książek nie odkładamy do lamusa, jednak rządowemu projektowi przyklaskujemy. Pomysł Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Rozwoju uważamy za bardzo udany! Każda metoda na szerzenie czytelnictwa jest godna uwagi.

Nowoczesne technologie pozwalają nam czytać nie tylko papierowe książki, ale również te w wersji elektronicznej. Istnieje duża szansa, że wirtualna wypożyczalnia przypadnie do gustu dzieciom. Większość z uczniów aktywnie korzysta z internetu każdego dnia.

Obecnie na platformie dostępnych jest 700 tytułów, znajdujących się na liście lektur obowiązkowych w programie podstawowym i rozszerzonym, a także lektury uzupełniające. To pilotażowy projekt, w planach jest poszerzanie zasobów wirtualnej biblioteki. Trzymamy kciuki, żeby zbiór szybko się powiększał.

A Wam, jak podoba się ten pomysł?

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy