Lalki dla muzułmańskich dziewczynek

Shorso, firma z Wielkiej Brytanii, w kwietniu wprowadziła do swojej oferty lalki noszące hidżab i śpiewające po arabsku. Wszystko po to, by zapewnić swoim klientom większą różnorodność w zakresie dostępnych zabawek.

W ubiegłym roku po wprowadzeniu wielokulturowych lalek, sprzedaż wzrosła o 15%.

Oprócz nowej linii lalek śpiewających po arabsku piosenkę o dzieciach kochających swoje mamy, do oferty wprowadzono skromne i bardziej wyszukane stroje dla lalek Barbie, które mają szansę spodobać się muzułmańskim dziewczynkom.

Nie wszystkim podoba się decyzja wprowadzania tego typu zabawek i  strojów.

Dla porównania warto dodać, że w 2014 roku na wyspach wprowadzono do sprzedaży inną lalkę dla muzułmańskich dziewcząt – „Deeni Doll” (bez twarzy). Taką jak na poniższym zdjęciu. Autorka zabawki tłumaczy, że w islamie nie można pokazywać ludzkiej twarzy na obrazach, rzeźbach. Niektórzy rodzice nie godzą się również na to, by była ona widoczna na zabawkach…Stąd powstał pomysł stworzenia lalki bez twarzy.

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.