Lalka Barbie taka jak Ty i ja

Po lalce Barbie o typowych dla kobiet rozmiarach przyszedł czas na lalkę jeszcze bardziej zbliżoną do prawdziwych kobiet. W sprzedaży dostępna jest lalka ze skórą z niedoskonałościami – trądzikiem, krostkami, bliznami, rozstępami i cellulitem.

o-STRETCH-MARKS-570

Nickolay Lamm w zeszłym roku stworzył lalkę Barbie odpowiadającą wymiarom przeciętnej 19-latce.

Nowe Barbie, bardzo entuzjastycznie przyjęte przez opinię publiczną, są już dostępne w sprzedaży.  Zabawki można nabyć ze specjalnymi naklejkami, które pozwalają „ozdobić” lalki tatuażami, rozstępami, trądzikiem.

o-CELLULITE-570

Lamm podkreśla – teraz lalki mogą wyglądać tak, jak my – rzadko która kobieta ma idealną skórę. Zmiany, które mamy na skórze stanowią naturalną część nas samych. Tworzą nas i nasz wygląd.

Statystyki pokazują, że od 50 do 90% kobiet ma rozstępy, a 90% cellulit. Również trądzik jest bardzo powszechny – dotyczy około 80% osób i często nie mija po okresie dojrzewania, tylko jest obecny u 30 a nawet 40-letnich kobiet.

o-FRECKLES-570

Co o tym sądzicie?

Czy to dobry pomysł?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Madzik Madzik

  Podoba mi się. Świat nie jest doskonały…
  dlatego lalki nie powinny pokazywać nieprawdy.
  moim zdaniem taka lalka świetnie przygotowuje dzieci naokres dojrzalosc

 2. ula ula

  jestem na tak

 3. http://mamusiaiblanusia.blogspot.com/?m=1 http://mamusiaiblanusia.blogspot.com/?m=1

  Super pomysł ;)

 4. Iwona Iwona

  Totalna bzdura. Lalka to odzwierciedlenie naszych marzeń, każda z nas chce mieć piękną lalkę a nie z rozstępami! W życiu nie kupiłabym mojej córce takiej. Świat może nie jest doskonały, ale marzenia małych dziewczynek są i niech tak pozostanie. To teraz coś dla chłopców hmm… to rozwalony samochód, taki zgnieciony z karambolu może, bo przecież świat nie jest doskonały… Nie wiem do czego właściwie zmierza to wszystko…

 5. Mama bliźniaków Mama bliźniaków

  Mi się ten pomysł nie podoba. Sama bym takiej lalki nie kupiła. Jako dziecko chciałam mieć lalki Barbie, które wyglądają jak księżniczki;) Do mnie ten pomysł nie trafia. Należałoby spytać dzieci, czy chciałyby mieć taką lalkę:)