Książeczka „Kubuś idzie do przedszkola” ma jeden podstawowy atut: pozwala zrozumieć dziecku, co czuje i czego pragnie. Nie bazując na stereotypach i często powtarzanych przekonaniach, że chłopcy nie płaczą, mają być dzielni, ale raczej uwzględniając indywidualne potrzeby każdej osoby i jej prawo do odczuwania wszystkich emocji.
Opowiadanie o Kubusiu składa się z dwóch części. Jedna poświęcona jest sytuacji w domu, a właściwie temu, jak można przygotować dziecko do przedszkola. Druga część opowiada się o mierzeniu się z własnymi emocjami: strachem, poczuciem osamotnienia, tęsknotą. Koncentruje się na uczuciach (dając podstawę do rozmowy na ich temat) oraz potrzebach (poczucia bezpieczeństwa, empatii, przyjaźni, rozrywki, miłości, itd.). Dodatkowo jest ciekawie i niebanalnie ilustrowana, co jej lekturę czyni jeszcze ciekawszą. Kolory wpisują się w narrację i oddziałują na wyobraźnię.
Opowieść o Kubusiu została zainspirowana ideą Porozumienie bez przemocy Marshalla B. Rosenberga.
Wydawnictwo Czarna Owieczka.
Polecam!
Dziecko idzie do przedszkola
Dziecko nie chce iść do przedszkola…
Dlaczego warto wysłać dziecko do przedszkola?
Przykład idzie z…góry: ciekawe filmy znalezione online
OOo…ciekawa pozycja. Będzie przydatna za rok dla naszej córki. :)
Polecam :)
Znam, bardzo polecam, uczy dobrych emocji.