„Kubuś idzie do przedszkola”

kubus-idzie-do-przedszkolaKsiążeczka „Kubuś idzie do przedszkola” ma jeden podstawowy atut: pozwala zrozumieć dziecku, co czuje i czego pragnie. Nie bazując na stereotypach i często powtarzanych przekonaniach, że chłopcy nie płaczą, mają być dzielni, ale raczej uwzględniając indywidualne potrzeby każdej osoby i jej prawo do odczuwania wszystkich emocji.

Opowiadanie o Kubusiu składa się z dwóch części. Jedna poświęcona jest sytuacji w domu, a właściwie temu, jak można przygotować dziecko do przedszkola. Druga część opowiada się o mierzeniu się z własnymi emocjami: strachem, poczuciem osamotnienia, tęsknotą. Koncentruje się na uczuciach (dając podstawę do rozmowy na ich temat) oraz potrzebach (poczucia bezpieczeństwa, empatii, przyjaźni, rozrywki, miłości, itd.). Dodatkowo jest ciekawie i niebanalnie ilustrowana, co jej lekturę czyni jeszcze ciekawszą. Kolory wpisują się w narrację i oddziałują na wyobraźnię.

Opowieść o Kubusiu została zainspirowana ideą Porozumienie bez przemocy Marshalla B. Rosenberga.

Wydawnictwo Czarna Owieczka.

Polecam!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Jolka 22 Jolka 22

    OOo…ciekawa pozycja. Będzie przydatna za rok dla naszej córki. :)

  2. krola krola

    Znam, bardzo polecam, uczy dobrych emocji.