Kubek niekapek ze sportowym ustnikiem Mam

Recenzję produktu Mam można by było zacząć od tego, że podawanie kubków niekapków spotyka się z coraz większym sprzeciwem logopedów i że pojawiają się coraz częściej głosy, by kubki, które nie pozwalają rozlewać się płynowi stosować sporadycznie. Przy takim założeniu już na samym wstępie można stwierdzić, że cena prawie 40 złotych za naczynie o pojemności 330 ml jest bardzo wygórowana. Zwłaszcza jeśli mamy z niego korzystać…sporadycznie.

kubek mamJednak zacznijmy od plusów: kubek może służyć jako niekapek i bidon (w tej drugiej funkcji jednak równie dobrze może się sprawdzać tańszy odpowiednik, który kupimy już za nieco ponad 10 złotych, czyli prawie 4 razy taniej). Niestety producent nie daje możliwość wymiany zaworków między różnymi posiadanymi kubkami Mam, w każdym wypadku trzeba posiadać oryginalny do określonego modelu, co oczywiście ma na celu, między innymi, kompletowanie tego typu akcesoriów przez rodzica i wydawanie pieniędzy.

Kubek nie przecieka i pod tym względem spełnia swoje zadanie. Dostępny jest w trzech kolorach. Gorzej z dostępnością. Produktu nie otrzymamy w większości marketów w Polsce. Najprościej go kupić online.

Wadą tego kubka jest  również nieergonomiczny kształt oraz fakt, że może być trudno z niego pić nawet dwulatkowi, nie wspominając o roczniaku.

Do kubka nie można nalewać również gorących napojów, bo na skutek ciepła dochodzi do rozciągania zaworka i przeciekania. Ogólny zarzut to jednak wysoka, naszym zdaniem niczym nie uzasadniona, cena.

Ogólna ocena

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. kinia kinia

    Nie przekonują mnie produkty Mam, Drogie i słabo dostępne, nie wiem za co się tu płaci…

  2. oti oti

    Zgadzam się, dodałabym również, że kubek przecieka, wystarczy, że spadnie…