„Księga ciąży. Wszystko, co musisz wiedzieć o ciąży, miesiąc po miesiącu”

Na rynku wydawniczym jest sporo poradników dedykowanych ciężarnym.  Czym wyróżnia się ta pozycja?

„Księga ciąży” została napisana przez autorów kojarzonych z rodzicielstwem bliskości. Świetnie wpisuje się w lukę, pokazując okres ciąży w całkiem inny sposób: bez zbędnej medykalizacji, w zgodzie z naturą, własną intuicją, przeczuciami, ale jednocześnie prowadzonej  pod opieką doświadczonego lekarza, do którego kobieta ma zaufanie.

ksiega ciazyAutorzy – William Sears, Martha Sears, Linda Holt, Bj Snell pokazują pewne uniwersalne prawdy, które dotyczą każdej ciężarnej i rozwijającego się dziecka. Wielokrotnie jednak podkreślają, że każda ciąża jest inna, dlatego należy podejść do zagadnienia z dystansem, koncentrując się na własnych odczuciach i intuicji, która często podpowiada nam to, co dla nas w danym momencie najlepsze. Ciąża pozostaje unikalna jak każda z nas. Nie ma dwóch takich samych ciąż, jak nie ma dwóch takich samych dzieci.

Dlaczego autorów jest aż czterech? Okazuje się, że po to, by na zagadnienie spojrzeć kompleksowo.

Martha jest matką ośmiorga dzieci, dlatego do poradnika wnosi masę doświadczeń pochodzących od doświadczonej w macierzyństwie kobiety. Linda Holt jest położną, która podczas swojego życia odebrała około 3 tysiące porodów. William Sears to z kolei lekarz, pediatra z 40-letnim doświadczeniem. Dr Bj Snell to natomiast doświadczona położna.

Poradnik pod wieloma względami przypomina typową książkę dla przyszłych mam – opisuje w dokładny sposób ciążę – tydzień po tygodniu. Z drugiej jednak strony zawiera również inne ciekawe rozdziały, które opisują to, co się dzieje z przyszłą mamą i jej dzieckiem w bardzo ciekawy, oryginalny sposób. I tak pierwszy rozdział poświęcony jest przygotowaniom do zajścia w ciążę, drugi i trzeci opisuje sposób odżywiania. Kolejno prezentowane jest zagadnienie odpowiedniej wagi w ciąży i tego, jak wskazania podczas ważenia wpływają na zdrowie kobiety i kondycję dziecka. Kolejno autorzy opisują ćwiczenia dla dwojga, rolę spokojnego snu i uśmiechu w ciąży.

Ostatni rozdział poświęcony jest ciąży bardziej wymagającej, z różnymi problemami zdrowotnymi.

Co sądzę o tej publikacji?

Napisana jest przyjaznym językiem, bardzo merytoryczna, rozbudowana, zawiera wiele ciekawych informacji, pozwala przeżyć okres ciąży świadomie. Według mnie (a miałam w rękach wiele poradników) to jeden z najlepszych. Na pewno rozważyłabym jego zakup w prezencie przyszłej mamie. Polecam!

Dziękujemy wydawnictwu Mamania za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego.

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Ewka Ewka

    Jestem bardzo ciekawa tej publikacji, Twoja recenzja też zachęca

  2. kinia kinia

    Chętnie zajrzę :)