Książkożercy dla dzieci uczących się czytać – seria, którą warto znać

Seria Książkożercy jest dobrze znana najmłodszym uczniom. Nic dziwnego, powstała przecież z myślą o dzieciach uczących się czytać: służy do nauki czytania, jak również do samodzielnej lektury pierwszych książek. Dlaczego warto się rozejrzeć za propozycjami z tej kategorii? Zobacz koniecznie, co dla najmłodszych przygotowało Wydawnictwo Wilga.

Książkożercy dla najmłodszych dzieci

Żeby polubić czytanie, trzeba nauczyć się czytać płynnie. Początki, jak to one, bywają trudne. Nauka składania liter i zdań nie jest pod tym względem wyjątkowa. Trzeba opanować podstawy, a nawet zdobyć pewną biegłość, by móc się skupić na sensie czytanych zdań. W ten sposób można opanować to, co najważniejsze, czyli czytanie ze zrozumieniem.

Około 20-50 stron (w zależności od wybranego poziomu), duże litery, piękne kolorowe ilustracje zachęcają do sięgnięcia po książkę. Poza tym trzy poziomy, które dostosowane zostały do możliwości dzieci:

  • poziom A to historyjki idealne do samodzielnego czytania dla dzieci dopiero zaczynających przygodę z nauką czytania, wykorzystuje proste słowa, z niewielką ilością dwuznaków. Przewaga zdań prostych, tylko kilka zdań na jednej stronie,
  • poziom B – na tym poziomie w książkach znajduje się słowniczek z trudnymi słowami. Historie zawierają większą ilość wieloznaków i znaków diakrytycznych, oprócz zdań pojedynczych są też złożone. Na każdej stronie znajduje się od 2 do 5 zdań,
  • poziom C – w historiach używane są wszystkie znaki diakrytyczne, dłuższe zdania złożone, a także trudniejsze ortograficznie słowa.

Piękne wydania

Seria Książkożercy to wiele historii, pięknie wydanych, zachęcających do samodzielnej i wspólnej lektury z rodzicem.

Na końcu książki znajdują się naklejki, które mogą być nagrodą dla dziecka za samodzielne próby czytania.

Książki dostępne są w bardzo dobrych cenach – około 8-10 złotych za egzemplarz. Polecamy!

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.