Książki na Wielkanoc. Wiosenne propozycje na prezent dla dziecka

Wielkanoc to czas obdarowywania się drobnymi prezentami. Numer jeden to oczywiście słodycze. Chętnie wręczamy także książki, bo książka jest dobra na wszystko. Oto propozycje książek na Wielkanoc, które ucieszą mniejsze i większe dzieci. Zobacz najpiękniejsze książki na Wielkanoc.

książki na Wielkanoc

Książki na Wielkanoc. „Pestka i jajko” Litchfield David

Wspaniała, bo pięknie wydana książka dla starszych przedszkolaków. Opowiada o niesamowitej przyjaźni jajka i pestki, które spędzały każdą wolną chwilę razem. Okazuje się jednak, że pewnego dnia pestce wyrastają korzenie…i już nie może się bawić tak swobodnie jak wcześniej. Jak skończy się ta opowieść?

książki na Wielkanoc

„Jajko. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką” Jack Guichard Cecile Jugla

Jajko to symbol Wielkanocy, nowego życia, nadziei. To także jeden z popularniejszych produktów spożywczych, goszczący na stołach pod wieloma postaciami. Warto przyjrzeć się jajku bliżej, okaże się wtedy, że jajko kryje mnóstwo interesujących sekretów.

Z tą książeczką można zaspokoić ciekawość dziecka, odpowiadając na pytanie, jak sprawdzić wiek jajka, czym różnią się skorupki jajka, dlaczego jedne są ciemne, a inne jasne, i czy można sprawić, że skorupka zniknęła, a samo jajko nie? Polecamy tę ciekawą pozycję z wieloma eksperymentami dla małych i dużych.

Książki na Wielkanoc. „Pewnie, że Lotta jest wesołym dzieckiem” Astrid Lindgren

Astrid Lindgren to znana autorka takich klasycznych hitów, jak „Pippi Pończoszanka”, „Bracia Lwie Serce”, a także „Lotta z ulicy Awanturników”. Na czas Wielkanocy polecamy jej książkę „Pewnie, że Lotta jest wesołym dzieckiem”. To opowieść o tym, jak wyglądają przygotowania do świąt Wielkiej Nocy w żółtym domu przy ulicy Awanturników.

Okazuje się, że pojawiają się kłopoty. Jedyny sklep w okolicy zostaje zamknięty. Oznacza to jedno – zajączek nie będzie miał, gdzie kupić dzieciom słodyczy.

Piękne ilustracje i niezawodna Lotta. Warto przeczytać – dla wspaniałego klimatu książek Lindgren

Pewnie, że Lotta jest wesołym dzieckiem

„W Jeżynowym Grodzie” Barklem Jill

Czas na wiosenny piknik na skraju Jeżynowego Lasu. Mały myszorek Fredzio nie może doczekać się swoich urodzin. Poznaj niesfornego małego gryzonia i jego przyjaciół. To klasyczna opowieść, która ma już 40 lat, opowiada w ciepły sposób o świecie myszek i ich przygodach. Idealna do rodzinnego czytania.

„Bardzo małe rzeczy. Proste refleksje o życiu i przyjaźni ze Stumilowego Lasu. Disney” Hapka Catherine

128 stron o przyjaźni. Piękne ilustracje, słowa trafiające prosto do serca. Kubuś Puchatek i Stumilowy Las. To wspaniała książka na święta i na co dzień, dla osób w każdym wieku.

„Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” Sam McBratney

Zawsze jest dobry moment, by porozmawiać o miłości. Święta Wielkanocy idealnie się do tego nadają.

Bohaterami tej książki jest Mały Brązowy Zajączek i Duży Brązowy Zając. Pokazują one, jak bardzo się kochają i jak wysoko cenią swoją obecność. To niezwykle ciepła, miła pozycja dla każdego dziecka. Warto sięgnąć po tę wzruszającą i napisaną prostym językiem historię.

książki na Wielkanoc

„Rok w lesie” Emilia Dziubak

Spory format (nieco większy niż A4), twarde strony, 28 kart, 12 rozkładówek z kolejnymi miesiącami roku, na których młodsze dziecko może podziwiać piękne ilustracje. Rok w lesie to dobra propozycja na wiosnę, by porozmawiać o zmianach, jakie następują w otaczającej przyrodzie. Doskonała pozycja edukacyjna i rozrywkowa. Warto sięgnąć.

Świetna dla dzieci dwuletnich i młodszych przedszkolaków. Starszaki również znajdą radość we wspólnym przeglądaniu książki.

Rok w lesie

„Baranek zwany Szczęściarzem. Dębowa farma” Peters Helen

Dzieci lubią takie książki – o zwierzątkach, ich przygodach, z pięknymi ilustracjami. Nam, rodzicom niekoniecznie muszą one odpowiadać, ale maluchy za nimi przepadają. Dlatego dajmy im je czytać i oglądać. To jedna z propozycji idealnie pasujących na Wielkanoc.

Wielkanoc i przerwa wiosenna to świetny czas, by sięgnąć po książkę. Podarujmy dzieciom coś niezwykłego.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.