Krzesełko do kąpieli

Ulga dla kręgosłupa, odpoczynek dla rąk i większa frajda dla malucha – tak w kilku słowach można by było skwitować idee krzesełka do kąpieli. Prosty sprzęt, który pozwala szybciej usamodzielnić się jeszcze niesiedzącemu  samodzielnie niemowlakowi.

Składane krzesełko do kąpieli

Składane krzesełko do kąpieli ma w ofercie marka Dreambaby. Kosztuje około 100 złotych, choć dostępne jest niekiedy w promocyjnej cenie około 70 złotych. Przeznaczone jest dla dzieci od piątego miesiąca do około dziesiątego miesiąca życia.

Podstawowa zaleta: posiada otwieraną poręcz, która ułatwia umieszczenie w nim dziecka.

Najważniejsza wada: poręcz nie została wyposażona w dodatkowe elementy ruchome, zabawki, które mogłyby przykuć uwagę dziecka i umilić mu kąpiel.

Uwagi: Choć producent zastrzega, że produkt nie jest przeznaczony dla dzieci umiejących wstawać i wydostawać się z wanny, to najprawdopodobniej krzesełko to, podobnie jak inne krzesełka do kąpieli, może służyć dziecku do ukończenia roku a nawet dłużej. Przy założeniu jednak, że każda kąpiel malucha, czy to w wieku pięciu miesięcy, czy ośmiu odbywa się pod czujnym okiem rodzica.

Krzesełko w kształcie żabki

Siedzonko Żabka Cotoons Smoby to dużo ciekawsza propozycja od poprzedniej. Fotelik w kształcie żabki został wyposażony w dodatkowe akcesoria: kwiatek rosnący po podlewaniu, piszczałkę, wiatraczek wodny oraz miniaturkę żabki plującej wodą. Ponadto do fotelika producent dołączył tryskającą wodą figurkę oraz łódeczkę, którą można puszczać na wodzie.

Fotelik Smoby posiada przyssawki, które mocuje się do powierzchni wanny oraz miękkie oparcie, które zwiększa komfort dziecka.

Krzesełko dostępne jest w kolorze zielonym i różowym. Przeznaczone jest dla dzieci od szóstego miesiąca i dla dzieci ważących do 13 kilogramów. Cena około 96 złotych.

Krzesełko do kąpieli dla dzieci do 16 miesiąca

Przez najdłuższy czas dziecko może się cieszyć kąpielą w foteliku Aquababy Thermobaby.  Jest to produkt, który polecany jest przez producenta dla dzieci od siódmego do szesnastego miesiąca życia. Mogę opisać o nim najwięcej, bo osobiście został przetestowany w naszym domu.

Niewątpliwym plusem jest to, że krzesełko Aquababy zapewnia największą swobodę ruchu, dlatego dziecko ma szansę z niego najdłużej korzystać. Posiada podłokietniki i wygodne wysokie oparcie na plecki. Niestety miejscami ma ostre krawędzie, które mogą podrażniać delikatną skórę malucha.

Krzesełko zostało wyposażone w specjalne przyssawki, które pozwalają zamocować fotelik na dnie wanny.

Wadą jest z pewnością brak zabawek i ciekawych elementów, które przykuwałyby uwagę maluszka. Fotelik posiada co prawda trzy pokrętła w kształcie rozgwiazdy, kraba czy rybki, jednak dla niemowlaka są one właściwie niezauważalne. Po protu się nimi nie bawi.

Fotelik Aquababy dostępny jest w kilku kolorach: białym, zielonym, turkusowym i różowym. Cena około 80 złotych.

Uwagi ogólne

 • wszystkie foteliki mają przyssawki, które mogą być przyczepione jedynie do gładkiej powierzchni. Całkowicie nie sprawdzają się w przypadku antypoślizgowego dna wanny, czy kabiny prysznicowej.
 • warto zacząć używanie krzesełka do kąpieli od razu, gdy dziecko „przeprowadzimy” do dużej wanny. W przeciwnym wypadku maluch może się przestraszyć lub protestować przed włożeniem do niego.
 • krzesełko do kąpieli doskonale sprawdza się również w wysokich brodzikach.
Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. miraga_ miraga_

  My używaliśmy podkładki z gąbki. wystarczyło nalać niewiele wody i można było Małą położyć bezpiecznie na tej gąbce.

 2. marcellka marcellka

  Genialny wynalazek! Dopóki tutaj o nim nie przeczytałam nie wiedziałam,że takowe coś istnieje. Moja córeczka ma 20 miesięcy i nadal bardzo boi się kąpieli. Kiedy poczuje na sobie krople wody wpada w panikę,szarpie się,głośno płacze. Codzienna kąpiel jest dla nas nie przyjemnością a udręką. Dziwne jest też fakt,że kiedy idziemy na basen nie ma tego typu problemów. Może to krzesełko byłoby dobrym rozwiązaniem.

  • Dorota Dorota

   Marcellka, warto spróbować, jednak wybierz model dla starszych maluchów. Niektóre są przeznaczone tylko dla dzieci do ukończenia roku. Dlatego przed zakupem zwróć uwagę na to. :)