Kryminał dla nastolatki. „Zbrodnia nie przystoi damie” Robin Stevens

Nastolatka może czytać już wiele książek. Odpowiednie dla niej będą niektóre kryminały dedykowane dorosłym. Jednak oczywiście nie wszystkie. Żeby nie zastanawiać się, po jakie warto sięgnąć i czy dana lektura jest odpowiednia, lepiej wybrać kryminały napisane dla młodego czytelnika. Jednym z najlepszych propozycji jest „Zbrodnia nie przystoi damie” Robin Stevens. Dlaczego warto zaproponować tę książkę nastolatce?

Kryminał dla nastolatki

Kryminały czytamy dla przyjemności. Ten typ książki powinien szybko wciągnąć, trzymać w napięciu, nie pozwalając wypuścić z rąk i zapewniać zaskakujący finał. Czytelnik ma być do końca zdezorientowany. Nie powinien odgadnąć, kto stoi za daną „zbrodnią” dopóki autor nie odsłoni wszystkich kart. Gdy dodatkowo mamy lekką formę, nieco ciekawych wątków pobocznych i dobry humor, to otrzymujemy właściwie wszystko, czego można oczekiwać.

Kryminał dla nastolatki powinien koncentrować się na świecie młodych osób. Co zrozumiałe zatem akcja powinna toczyć się wśród nastolatek. Główna bohaterka lub bohaterki najlepiej, gdy mają naście lat. I tak jest właśnie w tym przypadku. „Zbrodnia nie przystoi damie” ma wszystko to, co powinien mieć dobry kryminał.

Zbrodnia w szkole dla dziewcząt

Pewnego dnia kilkunastoletnia Hazel odkrywa w sali gimnastycznej ciało zamordowanej nauczycielki. Gdy przerażona biegnie po pomoc i wraca na „miejsce zbrodni” okazuje się, że ciała już tam nie ma. Zniknięcie nauczycielki ze szkoły dla dziewcząt tłumaczone jest wyjazdem i ma potwierdzenie w pozostawionym przez kobietę liście pożegnalnym.

Hazel i jej przyjaciółka Daizy znają prawdę i postanawiają odkryć, kto dokonał zbrodni. Wiedzą, że nauczycielka nie odeszła, ale została zamordowana. Postanawiają znaleźć dowody, poznać alibi podejrzanych i…odkryć kto jest zabójcą.

Historia toczy się wartką akcją. Książka angażuje już od pierwszych stron, czyta się ją lekko i szybko. A na końcu czytelnika – nastolatkę czy dorosłego – czeka fascynujące rozwiązanie zagadki.

Kryminał dla nastolatki

Choć „Zbrodnia nie przystoi damie” to książka dedykowana młodemu czytelnikowi, to niewątpliwie świetnie będzie przy niej bawić się też rodzic. Przeczytanie książki przez mamę/tatę i dziecko to doskonały sposób na wspólnie spędzony czas. Można razem przy dobrej herbacie, czy owocowym koktajlu omówić wrażenia z lektury, podzielić się spostrzeżeniami, uwagami, itd.

Gorąco polecamy!

Jeśli szukacie dobrego kryminału, zapiszcie ten tytuł.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*