„Kropka z Błędem” Anna Taraska – poproszę więcej takich książek dla dzieci

„Mamo, napisz, że to fajna książka i polecasz…ją bardzo”. – ośmiolatka. „Tak, napisz, koniecznie napisz! Niech dzieci poznają Kropkę” – pięciolatka.

„Kropka z błędem” to nasze odkrycie ostatnich tygodni. Niesamowita historia o sekretnym życiu znaków interpunkcyjnych. Idealna nie tylko dla dzieci, które zaczęły edukację w szkole, ale także ich młodszego rodzeństwa a nawet rodziców. To jedna z tych książek, które czyta się z ogromną przyjemnością. Frajda gwarantowana nie tylko po stronie najmłodszych, ale również rodziców.

Co jest takiego niesamowitego w „Kropce z Błędem”?  Przede wszystkim pomysł na fabułę!  Anna Taraska świetnie podejmuje temat, który sam w sobie jest oryginalny, a formą i zabawnymi skojarzeniami niejednokrotnie zaskakuje. Aż chce się zakrzyknąć „no!, więcej takich książek poproszę”.

Wszystko zaczyna się od Kropki, która na kartkach zeszytu marzy o tym, że gdy dorośnie, zostanie kropką nad i. Póki co, bawi się jednak ze swoim przyjacielem – Błędem. Pije herbatki atramentowe, fika koziołki i przeskakuje z linii na linię. Jednak pewnego dnia jej przyjaciel znika, a Kropka nie może go odnaleźć. Zaczyna się martwić i postanawia wyruszyć na poszukiwanie przyjaciela. Jej cel jest jeden – znalezienie Błęda (tak właśnie „Błęda” – a nie „błędu”). Życie bez niego jest tak nudne i szare, że nie jest w stanie go znieść….Bo błędy nam są przecież potrzebne!

Najpierw szuka w swoim zeszycie, a potem przeskakuje w inne miejsca – odwiedza zeszyt pełen błędów, ale nie ma tam  jej Błęda (tak – Błęda, a nie błędu), zeszyt w pięciolinię, stary podręcznik do matematyki. Po drodze poznaje wiele ciekawych osób – między innymi Starszą Panią, czyli…nieaktualną datę.

Czy udaje jej się odnaleźć Błęda? A może dopadł go już korektor i zginął na zawsze? Jak zakończy się ta niesamowita opowieść?

Gorąco polecam Wam przeczytać! Nie pożałujecie!

Dziękuję Wydawnictwu Dwie Siostry za możliwość zrecenzowania książki.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.