„Król na wagarach”

Wiecie po czym poznać, że ktoś lubi dzieci?

krol_na_wagarach_500Po tym, jak z nimi rozmawia.

Gdy chce coś powiedzieć, kuca, lekko się zbliża do kilkulatka i patrząc mu prosto w oczy, wypowiada „magiczne słowa”. Na tyle cicho, by inni dorośli, znajdujący się dużo powyżej poziomu dziecka tego nie usłyszeli i na tyle głośno, by maluch nie miał problemu z ich zrozumieniem. Na koniec znacząco chrząka i puszcza oczko, a dziecko radośnie chichocze.

W taki właśnie sposób tworzy zbiór rymowanek, żarcików i prztyczków Joanna Papuzińska, profesor nauk humanistycznych, pracownik naukowy UW. Poprzez łączenie baśniowości z realnością, poważnych tematów z dowcipnymi wątkami, słów i zabaw wyrazami, tworzy książeczkę świetną nie tylko dla maluchów, ale również dla dorosłych.

Polecam ją szczególnie tym, którzy są znudzeni klasycznymi bajkami o czerwonym kapturku, pięknych księżniczkach i krasnalach. Wszystkim szukającym nowego tchnienia, powiewu świeżości w ciekawej formie graficznej.

„Król na wagarach” to jedna z naszych ostatnio ulubionych książeczek…Wierszyki pełne klasy. Gorąco polecam!

Dziękujemy Wydawnictwu Literatura za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego książki.
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.