Kredki dla wszystkich dzieci!

Czy Martyna Wojciechowska umie narysować palmę? Co ma wspólnego Małgorzata Socha z kolorowaniem całej Polski? Dzięki pomocy ludzi dobrej woli fundacja Mówimy obrazami wręczyła już prawie 34 tysiące kredek dzieciom w całej Polsce – wywołując w ten sposób uśmiech na twarzach obdarowanych dzieci.

Misją fundacji Mówimy obrazami jest rozwój dziecięcej wyobraźni poprzez twórcze rysowanie. Wręcza maluchom wysokiej jakości kredki, Bazgroszyty i materiały edukacyjne w szkołach i przedszkolach oraz organizujemy warsztaty i spotkania dla dzieci i rodziców.
Wszystkie dzieci lubią dostawać kredki i Bazgroszyty. Aby wręczać ich jak najwięcej, fundacja szuka partnerów, sponsorów, wolontariuszy i ludzi dobrej woli, którzy chcą pomagać.  Przeprowadza i organizuje konkursy dla szkół, przedszkoli, domów kultury, placówek opiekuńczych, w których wręcza dzieciom kredki.

Fundacja Mówimy obrazamiKalendarz i Bazgroszyt Gwiazd to specjalne wydania Bazgroszytów – książeczek z twórczymi kolorowankami. Rysunki do tych wyjątkowych Bazgroszytów stworzyły znane osoby z różnych dziedzin życia wspierając w ten sposób fundację i jej ideę rozwoju dziecięcej wyobraźni. Serdecznie dziękujemy tym, którzy pomagają fundacji:

Bazgroszyt Gwiazd 2010

Martyna Wojciechowska, Agnieszka Cegielska, Dorota Deląg, Anna Dereszowska, Joanna Klimas, Lidia Popiel, Maja Popielarska, Beata Sadowska, Justyna Steczkowska, Bogna Sworowska, Tomasz Kammel, Marcin Prokop
Kalendarz Gwiazd 2012
Jurek Owsiak, Agnieszka Maciąg, Kasia Zielińska, Michał Rusinek, Joanna Sarapata, Marzena Rogalska, Małgosia Socha, Daria Widawska, Magda Mołek, Dorota Wellman, Dorota Zawadzka, Robert Wolański

Bazgroszyt Gwiazd 2013

Tamara Arciuch, Zbigniew Boniek, Ula Dudziak, Agnieszka Grochowska, Edyta Herbuś, Bartek Kasprzykowski, Robert Kudelski, Marta Kuligowska, Anna Nowak-Ibisz, Monika Olejnik, Rafał Rutkowski, Agata Załęcka

Okazuje się, że każdy potrafi rysować, a do tego … z wyobraźnią.

Bazgrajka – to jedyna w swoim rodzaju książeczka dla dzieci, po której można rysować za pomocą dołączonej do niej kredki. Mówienie dzieciom, aby nie rysowały po książkach, przestaje mieć sens… Bazgrajka to seria wyjątkowych bajek, w których dziecko może pokolorować wybrane fragmenty ilustracji i dorysować do nich nowe elementy według własnego pomysłu, tak jak podpowiada wyobraźnia.  W ten sposób maluch staje się współtwórcą ilustracji. Powstały już dwie Bazgrajki z serii – z żółtą i niebieską kredką.

Autorem pierwszej Bazgrajki „Żółty świat Ryska“ jest Michał Rusinek, bajkopisarz, tłumacz, wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej. Jest to historia Ryska – żółtego kredko-pieska, który napotyka na swojej drodze mnóstwo żółtych przygód.

Drugą Bazgrajkę „Zakochany Big Pen“ napisała Joanna Olech – graficzka, autorka i recenzentka książek dla najmłodszych. W dzieciństwie jej ulubioną zabawką były …kredki. Napisana przez panią Joannę Bazgrajka opowiada o miłosnych perypetiach niebieskiej kredki – Big Pena.

Autorem ilustracji do obu Bazgrajek jest Joanna Młynarczyk.

Fundacja Mówimy obrazamiwręcza dzieciom w całej Polsce kredki, aby rozwijać ich wyobraźnię i ćwiczyć motorykę rączki.

Dlaczego kredki? Ponieważ dają one dzieciom niesamowite możliwości. Maluchy mogą rysować wszystko, co podpowiada im wyobraźnia, przelewać swoje emocje na papier i ćwiczyć motorykę rączki, co jest tak ważne przy nauce pisania. Jak dotąd fundacja wręczyła 33 960 kredek, otrzymało je 3000 dzieci.


Ideę wspierania dziecięcej kreatywności i wyobraźni jak najbardziej popieramy, dlatego zdecydowaliśmy się przedstawić Wam działanie fundacji Mówimy obrazami w najważniejszym dla nas dziale Rodzicielski HITY.

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Wioleta Wioleta

    Bardzo fajny pomysł, kredki kosztują niewiele a można się nimi
    wszędzie bawić, przy tym rozwijać zdolności i wyobraźnie. Ja bardzo często noszę w torebce kredki i niewielki notes ( kolorowankę) w razie gdy syn zacznie się nudzic u lekarza czy w samochodzie.

    • HelowaMama HelowaMama

      My też tak robimy. Jako,że lekarzy odwiedzamy zdecydowanie za często, a zabranych tam kredek zawsze zapominamy zabrać ze stolika, niedługo zbankrutujemy! Z powodu zwykłych kredek:)