Kreatywne zabawki – sposób na rozwijanie pasji dziecka

Artykuł sponsorowany komentarzy: 0

Powinnością rodziców jest dbanie o odpowiedni rozwój dziecka w sferze zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Te dwa aspekty często idą ze sobą w parze i można pracować nad nimi jednocześnie. Rodzice znajdują wsparcie w tym zakresie w różnego rodzaju zabawkach kreatywnych. Jak dobrać taki zestaw kreatywny dla swojego dziecka? Sprawdź, dlaczego warto używać takich zabawek.

Kreatywne zabawki

Czym są kreatywne zabawki?

Celem zabawek kreatywnych jest stymulowanie myślenia oraz inwencji twórczej dziecka. Takie zabawki powstają w duchu pomysłowości i oryginalności. Pozwalają wykorzystywać nie tylko umiejętności logiczne i kreatywne, ale też zdolności manualne. W ten sposób dziecko ma szansę nauczyć się spostrzegawczości, cierpliwości i precyzji. Przede wszystkim jednak otrzymuje możliwość doświadczania i poznawania świata bez ograniczeń.

Jedną z najważniejszych cech zestawów kreatywnych dla dzieci w sklepie mokida.com jest brak gotowego rozwiązania. Maluch ma za zadanie sprawdzać różne możliwości i korzystać z zabawki tak, jak uzna za stosowne – bez narzucania, jak powinien się bawić danym przedmiotem. Dzięki temu dziecko wykształca przydatne w dorosłym życiu myślenie nieszablonowe.

Zestawy kreatywne pozwalają też na artystyczną ekspresję i często sprzyjają odkrywaniu zamiłowania do sztuki.

Zestawy kreatywne dla dziewczynek

Producenci zabawek prześcigają się w pomysłach na kreatywne zestawy dla dziewczynki. W ofercie Mokida znajdują się różnorodne produkty, spośród których rodzice mogą wybrać najlepszy prezent dla swojej pociechy. Wśród dostępnych zabawek warto wymienić między innymi zestawy kreatywne dla dzieci, które łączą w sobie kilka aktywności. To na przykład zestaw 3 w 1 Imagimake z pieczątkami, naklejkami i bransoletkami, 5 w 1 z pieczątkami, naklejkami, quillingiem, modelami i figurkami 3D albo Fabulous Craft Kid z 20 zabawami czy koraliki do prasowania i nawlekania.

Uznaniem wśród dzieciaków cieszą się też zestawy plastyczne, w których wykorzystuje się masy kreatywne. W ofercie Mokida rodzice znajdą na przykład lodziarnię Care Bears, różne zestawy Tubi Jelly (słodycze, syrenki i jednorożce) czy akcesoria do tworzenia gumek do ścierania w ciekawych kształtach.

Na uwagę zasługują też kolorowanki – nie tylko w formie tradycyjnych książeczek, ale też naklejek na szyby albo przestrzennych papierowych modeli. Pachnące kredki i pisaki o różnych efektach pozwolą urozmaicić malowanie obrazków.

Jakie są zestawy kreatywne dla chłopca?

W ofercie Mokida nie brakuje też zestawów kreatywnych dla chłopców. Warto zwrócić uwagę na masy kreatywne Tubi Jelly, z których można wykonać dinozaury, potworki czy piratów, albo masy Slime o różnych kolorach i zapachach. Dzieciom mogą spodobać się też zestawy plastyczne do tworzenia naklejek na szyby w kształcie morskich zwierząt lub prehistorycznych jaszczurów. Do ciekawych zabawek kreatywnych należą również przestrzenne kolorowanki w kształcie rakiety, straganu, pociągu, samolotu czy domku oraz kolorowanki z naklejkami. Chłopców mogą zainteresować także drewniane i tekturowe modele oraz zestawy plastyczne dla dzieci do rzeźbienia.

Zestawy kreatywne dla dzieci to świetny sposób na rozwijanie umiejętności i pasji maluchów. Warto stawiać na zabawki o ulubionej tematyce pociech oraz takie, które mogą stymulować umysł i zmysły. Rodzice powinni przy tym pamiętać, że nie trzeba dzielić zabawek ze względu na płeć. Dziewczynki mogą bawić się dinozaurami, a chłopcy kolorować obrazki z syrenką. Najważniejsze, aby zestaw plastyczny podobał się dziecku i miał na nie pozytywny wpływ.

Wpis sponsorowany

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.