Konkurs MiniMini+ „Wielka rodzina”: wyniki

Po raz kolejny nie oszczędziliśmy naszych oczu i nie daliście nam szans na odpoczynek. :) I dobrze.

Na adres redakcji przyszło wiele e-maili z kreatywnymi odpowiedziami konkursowymi. Dziękujemy za wszystkie. Postanowiliśmy wyróżnić autorów trzech poniższych.

W konkursie MiniMini+ Wielka rodzina wygrywają:

miniPewnego razu rodzinne słonie
zrobiły piknik na natury łonie.
Żwawe słoniki ruszyły w las
zabrały ze sobą koszyczek i …hałas!
Biegały, krzyczały, głośno trąbiły,
rumoru i gwaru wnet narobiły!
Mieszkańcy lasu głowami kiwają,
do norek i domków szybko się chowają.
Tymczasem rodzinka malutkich myszy,
której na co dzień nikt nawet nie słyszy,
nauczyć może nasze słoniki,
że warto zmienić czasem nawyki.
Bo w lesie- przyzna to każdy kto historię tę usłyszy
należy być cicho jak pod miotłą myszy!
Żaneta Rakowiec

Sympatyczna rodzinka słoni co przymiotnikiem zwie się Wielka, nauczyć może się wiele od Małej rodzinki myszek. Co ważne, zapewne priorytetowo jak małe i duże problemy rozwiązywać, mówię tu o tym „jak orzech  rozgryźć” co bywa nie do rozgryzienia. Jak zauważyć w codzienności, że małe rzeczy czy krótkie chwile warte  są zapamiętania. Dojrzeć robaczka, ujrzeć biedronkę, chwile ulotne to właśnie myszki widzą i obserwują. Gracji niczym baletnica, aby słowa „poruszasz się jak słoń w składzie porcelany” stały się najszlachetniejszą zaletą. Poznać magiczne zaklęcie co pozwoli schować się do mysiej dziury i tam właśnie spędzić chwil kilka. Poznać tajniki mysiej kuchni, rozkoszować się smakiem zupy serowej, na wędkę złowić żółty rarytas, pograć w mysiego berka. Wszystko to spotka Wielką rodzinę co tajemnice mysiej rodzinki niebawem pozna. Joanna Pyzik

 

Wielka rodzina słoni moze uczyć się od myszek sposobów delikatnego chodzenia. Bo wyobraźmy sobie wielką rodzinę słoni w przysłowiowym składzie z porcelaną! Już po kilku minutach z filiżanek, dzbankówi miseczek nie byłoby co zbierać. Myszki zaś przemykałyby się po owym składzie bez naruszenia czegokolwiek.
Również oszczędności, bo tym co zjada rodzina słoni w jednym dniu, rodzina myszek mogłaby się karmić przez 15 lat.
W końcu myszki mogłyby spotkać się z wielką rodziną słoni i pogadać o utartych sprawach w kwestii strachu. Słonie jak wiemy boją się panicznie myszy, a po takim miłym spotkaniu już wiecej nie musiały by się bać. Miałyby już wiedzę jak miłymi stworzeniami są drobne gryzonie.
Wszystko powyższe potwierdza mój 4 letni syn Wojtek. Łukasz Kowalczyk

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Jula Jula

    Nam się nie udało, al gratuluję tym, co mieli więcej szczęścia :)

  2. Krzys Krzys

    Jak widać konkursy z mini są często :D Poluje na następny :)

  3. HelowaMama HelowaMama

    Hurrra:D