Komunia w domu czy w lokalu? Gdzie lepiej?

Komunia to ważna uroczystość rodzinna. Gdzie ją zorganizować? W domu czy w lokalu? Jakie zalety i wady ma każde z tych rozwiązań? O czym pamiętać, organizując przyjęcie komunijne?

Komunia w domu czy w lokalu? Gdzie lepiej?

Komunia w domu zalety

Komunia w domu ma tę zaletę, że jest…tańsza. Zazwyczaj, oczywiście to nie jest norma. Bez trudu znajdziemy od tej zasady liczne wyjątki.
Można świętować wygodnie w domu, mieć wszystko pod ręką. Przebrać się, gdy zaistnieje taka potrzeba, czy sięgnąć po ulubione gry. W razie zmęczenia można nawet położyć się, odpocząć, czy iść na spacer w ulubione miejsca.

Dom to poczucie swobody, pełen komfort. Oczywiście wiele zależy od warunków i oczekiwań, ale generalnie w domu mamy szansę czuć się wyjątkowo wygodnie. Szczególnie dla najmłodszych może być to duży atut. W dniu pełnym emocji
móc przytulić się do swojego misia, pobawić zabawkami w swoim pokoju.

Niewątpliwym atutem jest również bliskość kościoła i możliwość szybkiego dotarcia do niego na spotkanie popołudniowe.

Komunia w domu wady

Niestety komunia w domu ma też liczne wady. Nie bez powodu tak wiele osób organizuje spotkania w restauracji.

Zorganizowanie przyjęcia w domu to wielkie przedsięwzięcie – zarówno pod względem sprzątania, przygotowywania, ustawiania stołu, posadzenia gości, jak również gotowania, pieczenia, podawania do stołu i na koniec sprzątania.

Można oczywiście nieco zdjąć ze swoich ramion i zlecić przygotowywanie posiłków firmie zewnętrznej. Naprawdę wiele osób korzysta z cateringu na komunię. Nadal jednak na naszej głowie pozostaje podawanie do stołu, noszenie talerzy, mycie, itd. Może i nie będziemy kucharzem, ale już kelnerką jak najbardziej tak.

Dla wielu osób dużo prostsze jest wyjście z domu i przyjechanie na gotowe do restauracji niż planowanie posiłku w domu. Szczególnie w małym mieszkaniu, w którym trudno się pomieścić.

Problemem są sprawy organizacyjne. Jak tu podać do stołu, tak, żeby wszystko było ciepłe? W praktyce nierzadko trzeba wynająć jakąś pomoc do domu, kogoś kto odpowiednio wcześnie wstawi ziemniaki…

Minusem przyjęcia w domu jest również sam fakt biegania między stołami.

Jako rodzice dziecka nie możemy uczestniczyć w przyjęciu w pełni, bo…najczęściej zbyt wiele czasu spędzamy w kuchni.

Komunia w restauracji: zalety

Dużą popularnością cieszą się przyjęcia komunijne w restauracji. Nic dziwnego, postrzegane są jako wyjątkowo wygodne i bezstresowe. Nie trzeba o nic się martwić. Przychodzimy i otrzymujemy gotowe jedzenie, ładne podane.

Następnie nie martwimy się sprzątaniem, itd. Możemy uczestniczyć w przyjęciu komunijnym bez większego stresu. Jako gość, nie martwiąc się o to, co normalnie zaprzątałoby nam głowę w domu.

Niewątpliwymi zaletami komunii w restauracji jest wygoda i komfort. Jeśli wybierzemy dobre miejsce, to mamy też pewność dobrej gościny, pięknego podania, a także dodatkowych atrakcji dla dzieci, na przykład animacji.

Komunia w restauracji: wady

Jaką wadę mają komunie poza domem? Niestety największa wada to oczywiście cena. Czasami wprost zwalająca z nóg. Niestety przyjęcia w restauracjach bywają naprawdę kosztowne.

Poza tym nierzadko z uwagi na oblegany termin i ograniczone możliwości lokalowe bywa, że musimy gnieździć się na niewielkich przestrzeniach. Wcale nie jest nam wygodnie. Bywa, że na jednej sali organizowanych jest kilka komunii, co może naprawdę się nie podobać osobom, które cenią intymne, komfortowe warunki. Trudno mówić wtedy o wygodzie i poczuciu swobody.

Choć warto dla porządku dodać, że nie każdemu przeszkadza przyjęcie na jednej sali z innymi gośćmi.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*