Koło garncarskie dla dzieci – tego nie kupuj!

Kreatywne zabawki zawsze przyjmujemy z entuzjazmem. Każda okazja, by ciekawie spędzić z dziećmi czas i rozwinąć zdolności manualne jest na wagę złota. O ile…dany produkt naprawdę jest dobrze pomyślany i działa bez zarzutu. Niestety nie można tego powiedzieć o kole garncarskim. Świetnie wygląda w opakowaniu, informacje na nim zachęcają do zakupu, zdjęcia są obiecujące, ale zabawka nie wytrzymuje konfrontacji z rzeczywistością. Sprawdziliśmy. To koło garncarskie w naszej ocenie nie jest warte swojej ceny!

koło garcarskie

Czy warto kupić koło garncarskie dla dzieci?

Zabawka teoretycznie wygląda zachęcająco. Posiada w zestawie specjalną platformę, która się kręci. Jest też glina, farbki do malowania. Wszystko to ma w praktyce umożliwić stworzenie swojego naczynia. Jak za dawnych czasach – siłą swoich rąk…Niestety w praktyce zabawa tym kołem… jest mocno rozczarowująca.

Najważniejsze wady zabawki to:

  • mechanizm kręcący platformą jest zbyt słaby, w konsekwencji naczynie i tak trzeba lepić ręcznie,
  • próby ulepienia czegoś zatrzymywało mechanizm,
  • urządzenie ma za słabą moc, zbyt wolno się kręci,
  • jest tandetnie wykonane,
  • dość głośny mechanizm,
  • niewielka ilość gliny w zestawie.

Teoretycznie zabawka pozwala kształtować zdolności manualne, rozwija wyobraźnię. Pomysł jest świetny! Gdyby tylko wszystko dobrze działało…Zabawa tym kołem jest niestety powodem frustracji.

Zabawka nie kosztuje wiele (około 50 złotych), jednak kupujecie ją na własną odpowiedzialność. My nie polecamy! Szkoda czasu i pieniędzy.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.