Kolka jako wczesny objaw migreny?

Kobiety mające migreny mają dodatkowy powód do niepokoju. Naukowcy właśnie odkryli, że dzieci matek z charakterystycznymi bólami głowy 2,5 raza częściej cierpią na kolki. Rodzi to pytanie, czy podobnie jak w leczeniu migreny w zmniejszaniu objawów kolki pomocne by było zaciemnienie pomieszczenia i ograniczenie bodźców? Praktyka wielu rodziców pokazuje, że to pomaga. Czy zatem to oznacza, że naukowcom udało się powiązać występowanie migren z kolkami?

Depression. young attractive woman with an awful migraineOd ponad 50 lat naukowcom nie udało się jednoznacznie ustalić, jaka jest przyczyna kolek. Nie udało się potwierdzić, że kolki są wywołane przez nieprawidłowości jelitowo-żołądkowe. Tym bardziej, że dzieci karmione piersią równie często cierpią na kolki jak dzieci karmione mieszanką. Nie zawsze pomocne jest podawanie leków na wzdęcia.

 

Kolkę ma 29% dzieci kobiet z migreną. W przypadku pań niecierpiących na migrenowe bóle głowy, liczba ta jest równa 11%.  W ten sposób naukowcom udało się stwierdzić, że kolka to objaw dziecięcych objawów okresowych. Wśród nich wymienia się chorobę lokomocyjną, dziecięce zawroty głowy, wymioty, bóle brzucha, gorączkę. Objawy te pojawiają się u dzieci co jakiś czas i nie łączą się z innymi symptomami. Z czasem w dorosłym życiu, jak przewidują lekarze, wywołują migrenę (fakt ten chcą lekarze sprawdzić, prowadząc kilkunastoletnie badania i długoterminowe obserwacje niemowląt z kolką).

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  1. Angie Angie

    Mam nadzieję, że nie kolki w wieku niemowlęcym nie oznaczają bóli migrenowych w późniejszym okresie, bo zarówno moja córka jak syn je mieli…

Polecane tematy