„Kółka i spółka” Granna

„Kółka i spółka” to gra, która zwyciężyła w konkursie dla autorów gier.

Granna umożliwia wysłanie pomysłu na planszową rozrywkę.

Osoby, które przedstawią najlepszy pomysł mogą liczyć na wydanie i udostępnienie gry w sklepie. Autorką tej gry jest Alina Brzeska-Czuba.

Czy jest to dobra propozycja na długie jesienne wieczory?

kołka i spółka

Kołka i spółka to gra przeznaczona dla graczy w wieku od 4 do 7 lat. Może w nią grać od dwóch do czterech osób.

Liczy się refleks, spostrzegawczość i szybkość. Składa się z kolorowej planszy, czterech pionków i 45 kart w dwóch kategoriach, uwzględniających trudność – łatwą i trudną.

Poza tym w pudełku znajdziemy 64 figury, które służą do odwzorowania układu z kart oraz trzy medale dla zwycięzców – złoty, srebrny i brązowy. Oczywiście jest również instrukcja i dodatkowo naklejki gratis.

SONY DSC

Czy gra jest warta uwagi?

Grę testowała 4,5 latka, która z wielkim zaangażowaniem podeszła do zadań. Karty niebieskie (łatwiejsze) nie stanowiły większego problemu, można było się ścigać, kto ułoży je prędzej. Jeśli chodzi o karty czerwone, tu bywało różnie. Córka miewała kłopot i potrzebowała pomocy mamy czy taty.

Kółka i Spółka

Gra jest bardzo starannie wykonana, bardzo kolorowa i wesoła. Postać uśmiechniętego smoka zachęca do zabawy. Dzieciaki chcą rywalizować między sobą i jak najszybciej ułożyć figury w odpowiednie kształty! Świetna zabawa dla całej rodziny!

Jedyna sugestia – przydałby się osobny kartonik do figur, co ułatwiłoby ich przechowywanie.

Cena gry: około 36 złotych

Ogólna ocena:

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Julia Julia

    Mamy tę grę i bardzo ja lubimy. Jednak, w przeciwieństwie do innych gier Granna, ta nie wciąga naszej rodziny na zbyt długo. Rzadko docieramy do końca planszy. Myślę, że kwestią może być brak etapów, czy kolejnych szczebli do zdobycia (może jakiś bonusów na planszy). Kombinujemy sami, dzieląc karty na łatwiejsze w pierwszej części planszy i trudniejsze w drugiej. Ale szkoda, że nic nie zostało zaproponowane przez producenta. Nie mniej gra jest ciekawa, angażująca i warta swojej ceny.