Kolejny lek dla dzieci wycofany z apteki. Tym razem syrop na gorączkę

Główny Inspektorat Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu z Polski bardzo chętnie kupowanego przez rodziców małych dzieci leku. Chodzi o specyfik obniżający gorączkę, działający przeciwzapalnie, przeciwbólowo znany pod nazwą Ibufen Forte o smaku truskawkowym.

Z aptek natychmiast ma zniknąć jedna seria leku – numerze 031118 z datą ważności do listopada 2020 roku. Jeśli macie w domu wspomnianą serię produktu, dla bezpieczeństwa dziecka, nie używajcie jej, najlepiej zwróćcie syrop przy okazji do najbliższej apteki.

wycofany lek

Za produkcję syropu odpowiada Medana Pharma z siedzibą w Sieradzu, wchodząca w skład Grupy Polpharma (znana między innymi z takich produktów jak: Metafen, Flegamax, Pirolam)

Powodem decyzji  o wycofaniu serii leku Ibufen Forte jest wada jakościowa produktu, nieprawidłowa zawartość substancji czynnej ibuprofenu.

Na koniec takie pytanie, dlaczego producenci nie starają się lepiej kontrolować swoich wyrobów? Ostatnio informacji o wycofaniu leków jest naprawdę sporo. Wiele z tych produktów jest dedykowanych dzieciom. A może błędów na linii produkcyjnej nie da się wyeliminować?

źródło

Przeczytaj, jak naturalnie obniżyć gorączkę u dziecka.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Zdruzgotana Zdruzgotana

    A może nie są to „błędy „

Polecane tematy