Kłótnia o imię

Większość brytyjskich rodziców kłóci się o to, jak nazwać dziecko. Tak wynika z badań, które przeprowadzono w grudniu bieżącego roku. Według doniesień Telegraph, aż 75% wszystkich kłótni dotyczy tego, jakie imię powinien nosić potomek. Na drugim miejscu wymienia się kłótnie dotyczące tego, czy mama powinna wrócić do pracy – 28%, a jedynie 27% ściera się na temat tego, czy zdecydować się na drugie dziecko.

Dlaczego wybór imienia bywa tak trudny? Ponieważ zazwyczaj niesie za sobą wiele pomniejszych decyzji: łączy się z pewnymi wyobrażeniami, tradycji, upodobaniami, skojarzeniami, czy przesądami.

Ponadto wiele par zauważa, że wybór imienia może być dzisiaj dużo trudniejsze niż kiedyś. Rodzice bowiem podejmują coraz śmielsze decyzje w tym względzie. Wybór imienia, które będzie się podobało obu partnerom to często jeden z pierwszych poważnych kompromisów dla związku.

A jak było u Was? Zgadzaliście się co do wyboru imienia dla swojego dziecka?

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy