Klasyczne drewniane meble do pokoju niemowlaka – dlaczego warto je wybrać?

Inf. prasowa komentarzy: 0

Producenci oferują meble dla dzieci z różnych tworzyw, ale wciąż zwycięża naturalny materiał, jakim jest drewno. Niestety tworzywa sztuczne, nawet najlepszej jakości, składają się z chemicznych substancji, co wiąże się z ryzykiem alergii i podrażnień. Tymczasem drewniane meble są przyjazne dla dzieci. Dlaczego drewniane meble są rekomendowanym rozwiązaniem do pokoju niemowlaka?

Drewniane meble, czyli zdrowy wybór

Żyjemy w świecie, w którym nieustannie mamy do czynienia z chemicznymi związkami. Nawet żywność jest pełna składników o szkodliwym działaniu. Owoce oraz warzywa rosną na sztucznych nawozach i są opryskiwane chemikaliami. Nic dziwnego, że coraz bardziej zwracamy się ku naturze. Przestrzeń, w której przebywa dziecko, powinna być możliwie najzdrowsza, dlatego polecanym wyborem są drewniane meble dla niemowlaka. Ograniczy to ryzyko alergii. Naturalny materiał jest pozbawiony toksycznych substancji, dzięki czemu nie oddziałuje negatywnie na drogi oddechowe i nie wywołuje podrażnień skóry. Zakup drewnianych mebli wpływa również na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska, ponieważ z łatwością się rozkłada i nie powoduje zanieczyszczenia gleby. Jeżeli dziecko ma skłonności do alergii, otaczanie go wyposażeniem z naturalnych materiałów jest najlepszym wyjściem. Najbardziej polecane są meble dla niemowląt wykonane z drewna sosnowego, które charakteryzuje się właściwościami antystatycznymi. Oznacza to, że na powierzchni sosnowych mebli kurz nie osadza się szybko, co jest niezwykle ważne ze względu na to, że właśnie w nim bytują roztocza, które są odpowiedzialne za wywoływanie alergii. Powierzchnia drewnianych mebli jest zwykle zabezpieczana bezbarwnym lakierem albo farbą, dlatego należy się upewnić, że są nietoksyczne. Obecnie dziecięce meble najczęściej są pokrywane ekologicznymi farbami wodnymi.

Jak zapewnić harmonię w dziecięcym pokoju?

Pokój niemowlaka musi być urządzony w sposób funkcjonalny, który spełnia wszystkie potrzeby dziecka, ale również zapewnia rodzicom wygodę w opiece nad nim. Równocześnie nie można zapomnieć o harmonijnym wystroju, który działa kojąco na maluszka i wspiera jego prawidłowy rozwój. Krzykliwe kolory nie są wskazane – mogą służyć jedynie jako dodatki, ponieważ nadmiernie pobudzają, a nawet wywołują niepokój. Przyjazną, spokojną atmosferę zapewniają meble do pokoju dla niemowlaka w pastelowych odcieniach. Stonowana kolorystka ścian pasuje do mebli z jasnego drewna lub pomalowanych na biało. Biel znakomicie komponuje się ze wszystkimi barwami, dlatego warto sprawdzić różnorodne modele mebli w tym kolorze na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-niemowlaka/. Proste formy mebli wyróżniają się lekkością pożądaną w dziecięcym pokoju.

Trwałość naturalnego materiału

Drewno jest wytrzymałym materiałem, co jest ważne w przypadku dzieci, które nie potrafią dbać o rzeczy tak jak dorośli, a rosnący maluch potrafi wykorzystywać łóżeczko lub komodę do wspinaczki. Z tego względu drewniane meble do pokoiku dla niemowlaka są słusznym wyborem. Dziecko skorzysta z nich, gdy będzie nieco starsze, a nawet będą mogły je używać kolejne maluchy.

 

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.