Kielce: catering dietetyczny dla dzieci? Sprawdzamy, czy to dobry pomysł

Artykuł sponsorowany komentarzy: 0

Z cateringu dietetycznego chętnie korzysta wiele osób – cenią to rozwiązanie przede wszystkim za wygodę i oszczędność czasu. Jednak czy ten sposób żywienia sprawdzi się u dzieci, które często bywają niejadkami? Czy taka dieta będzie dla nich zdrowa i bezpieczna? Na te pytania odpowiemy w dalszej części artykułu!

Catering dietetyczny dla dzieci – co musisz wiedzieć?

Wszyscy rodzice doskonale wiedzą, jak ważne jest zdrowe odżywianie dziecka – ma ono wpływ na prawidłowy rozwój pociechy. Niestety nie każdy ma czas, by przygotowywać zbilansowane i smaczne posiłki dla najbliższych. Niektórzy rodzice decydują się na kupno gotowych produktów z marketów, co nie jest najlepszym rozwiązaniem. 

W składzie tego typu żywności znajdziemy mnóstwo cukru i konserwantów, które negatywnie wpływają na zdrowie dziecka, przyczyniają się do otyłości, a co gorsza wpajają mu złe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat. Czy rozwiązaniem tego problemu będzie catering dietetyczny?

Firma świadcząca takie usługi przede wszystkim powinna współpracować z dietetykiem, który razem z kucharzem opracowuje wszystkie jadłospisy. To wykwalifikowane osoby, które doskonale rozumieją jak komponować posiłki, by wartości odżywcze lepiej się przyswajały. 

Nie każdy wie, że np. witamina A naturalnie występująca w marchewce i dyni powinna być łączona ze zdrowymi tłuszczami. Wielu rodziców nie wie, czy zdecydować się na catering dietetyczny w obawie, że ich maluch będzie zbyt wybredny. Jednak firmy mają zazwyczaj w ofercie do kilkunastu diet specjalistycznych. Dzięki temu łatwiej trafić w gust nawet najbardziej wybrednego malucha.

Jeśli chcesz zdecydować się na catering dietetyczny dla swojej pociechy, powinieneś postawić na dobrą i sprawdzoną markę.

Jak znaleźć dobry catering dietetyczny dla naszego dziecka?

Dobra firma cateringowa powinna korzystać ze świeżych, a nie mrożonych, produktów od lokalnych dostawców. Jednym z takich miejsc oferujących catering dietetyczny w Kielcach jest firma Wygodna Dieta, z której ofertą zapoznasz się na: https://www.wygodnadieta.pl/catering-dietetyczny-kielce

Wygodna Dieta zapewnia także profesjonalny transport chłodniczy zgodny z zasadami HACCP, dzięki czemu jedzenie trafi do Twojego domu w nienaruszonym stanie. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając catering dla swojej pociechy?

Prześledź komentarze na temat firmy w internecie w tym celu odwiedź fanpejdże marki w mediach społecznościowych, a także Opinie Google. Dla wielu osób równie istotną kwestią przy wyborze tego typu usług jest cena. 

Ile kosztuje catering dietetyczny? Sprawdzamy, od czego zależy cena usługi

Jakie są obecnie ceny cateringu dietetycznego? Nie da się na to pytanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Koszt usługi będzie zależał od kilku czynników: 

  • rodzaju diety;
  • kaloryczności;
  • liczby domowników korzystających z cateringu;
  • długości okresu, na jaki została wykupiona usługa;
  • dodatkowych zniżek.

Za catering dietetyczny możemy zapłacić od ok. 50 zł/dzień za osobę. Jeśli zamówisz posiłki dla dziecka, te będą miały mniejszą kaloryczność niż w przypadku osoby dorosłej, a więc i cena będzie niższa. Natomiast jeśli zdecydujesz się na wykup pakietu dla kilku osób, np. całej rodziny, koszty żywienia w przeliczeniu na osobę także maleją.

Wybierając catering dietetyczny, nie decyduj się od razu na najtańszą opcję, zwłaszcza gdy chcesz go zamówić dla swojej pociechy – podejrzanie niska cena może świadczyć o równie niskiej jakości produktów. 

 

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*