Kiedy warto sięgnąć po matujący tonik do twarzy?

Inf. prasowa komentarzy: 0

Pielęgnacja twarzy to proces wieloetapowy. Każdy wykonywany krok ma tutaj znaczenie i może mieć nawet wpływ na to, czy nasza rutyna okaże się skuteczna. Przy niektórych problemach z cerą niezbędne może być zastosowanie specjalistycznych produktów. Jakich? Może być to między innymi tonik do twarzy matujący. Ale kiedy najlepiej wprowadzić go do naszej pielęgnacji? Oraz czy jest to w ogóle konieczne? 

Czym jest tonik do twarzy?

Na początku warto sobie przypomnieć, czym właściwie jest tonik do twarzy. To nic innego jak płyn, którego skład oparty jest na połączeniu wody z innymi składnikami aktywnymi, a których głównym zadaniem jest przywrócenie naszej skórze naturalnego poziomu pH. 

Konsystencja jest płynna, przez co prosta w aplikacji. Najczęściej tonik kupujemy w buteleczce z atomizerem. W ten sposób rozpylamy kosmetyk na całej powierzchni twarzy zaledwie jednym psiknięciem. Tonik do twarzy może mieć jeszcze inne właściwości. Jakie? Chętnie kupujemy warianty nawilżające, kojące, antybakteryjne czy choćby matujące.

Dla kogo przeznaczony jest tonik do twarzy matujący?

Tonik do twarzy matujący to prawdziwa perełka w kosmetyczce osoby, która zmaga się z nadmierną pracą gruczołów łojowych. Często zjawisko to ma miejsce podczas okresu dojrzewania. Wahania hormonalne sprawiają, że nasza skóra produkuje nadmiar łoju. Nie przepadamy jednak za efektem błyszczącej się skóry, a już zwłaszcza jeżeli powoduje to nadmiar zalegającego sebum.

Dlatego cera tłusta (a często też trądzikowa) musi korzystać ze specjalnie ułożonej rutyny pielęgnacyjnej. W jej skład wchodzić powinien także tonik do twarzy o działaniu matującym. 

Kiedy warto sięgnąć po tonik do twarzy matujący?

Ze względu na to, że wspomniany już tonik do twarzy ma właściwości matujące, najlepiej jest stosować go rano, a nie przed snem. Oczywiście może on uzupełnić naszą wieczorną pielęgnację, ale nie jest to konieczne, gdyż tutaj możemy z powodzeniem wybrać wariant nawilżający.

Matujący tonik do twarzy idealnie sprawdzi się w przygotowaniu cery na aplikację makijażu bądź innych produktów, takich jak krem na dzień czy krem z filtrem. Również ma on właściwości przywracające nasze naturalne pH, dlatego jest idealnym uzupełnieniem dla wykonywanego rano mycia skóry. 

Jeżeli mamy taką potrzebę, to po tonik do twarzy matujący możemy też sięgać w czasie dnia. Lepiej jednak, aby na naszej cerze nie było makijażu, ponieważ w ten sposób produkt rzeczywiście ma prawo zadziałać.

Produkty, które mogą zastąpić tonik do twarzy

Tonik do twarzy nie jest jedynym produktem o właściwościach tonizujących i kojących. Niezwykle podobnym produktem jest bez wątpienia hydrolat. Jest to po prostu woda kwiatowa, o bardzo prostym składzie, ale skutecznym działaniu. Ten naturalny kosmetyk stał się równie popularny co tonik. Co jeszcze warto używać w przypadku tonizacji? Wielu dermatologów poleca między innymi tak zwane esencje. Ich skład jest znacznie bogatszy, dlatego warto uważać i dokładnie sprawdzać, czy nie jesteśmy uczuleni na któryś ze składników. Esencja niekoniecznie musi występować w mgiełce. Czasami ma po prostu płynną konsystencję, ale taką, którą musimy rozprowadzić na twarzy przy pomocy wacika lub dłoni. 

undefined

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.