Kiedy nie stosować Sudocremu na odparzenia?

Sudocrem to bardzo popularny krem polecany do pielęgnacji obszaru pieluszkowego, okrzyknięty nawet cudokremem. Ma wiele zalet, ale nie nadaje się do wszystkiego. Kiedy lepiej go nie stosować?

Sudocrem – co mówi producent?

Sudocrem to krem o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i łagodzącym. Bardzo szybko osusza skórę i pozwala pozbyć się podrażnień. Nie zawiera parabenów, a swoją skuteczność opiera na cynku (a właściwie tlenku cynku) i lanolinie, która nawilża i pielęgnuje delikatną skórę.

Producent na stronie poświęconej Sudocremowi zwraca uwagę na właściwą aplikację preparatu. Kremma bardzo gęstą, ciężką konsystencję, należy go nanosić oszczędnie, cienką warstwą pokrywać skórę.

Po lewej stronie zastosowanie prawidłowe, po prawej – nieprawidłowe. źródło: http://sudocrempolska.pl/sudocrem-na-odparzenia/

Kiedy nie stosować Sudocremu?

Sudocrem w wersji widocznej na powyższym zdjęciu to nie jest krem do codziennego stosowania, o czym informuje producent na stronie.Dlaczego? Powód jest prosty, nakładany profilaktycznie (gdy na skórze nie ma zmian), może bardziej zaszkodzić niż pomóc, bardzo wysusza skórę. Jest za ciężki, poza tym bardzo często rodzice nakładają zbyt grubą warstwę kremu, co utrudnia skórze oddychanie. Dlatego zarówno producenci, położne, lekarze, jak i doświadczeni rodzice zalecają Sudocrem tylko w sytuacjach awaryjnych, na mocne odparzenia, przy założeniu, że prawidłowo go stosujemy, nakładając cienką warstwą.

Na co dzień krem ten się nie sprawdza!

Każdego dnia producent poleca stosować inny preparat, widoczny na poniższym zdjęciu. Dostępne są też inne specyfiki, konurencyjnych marek, do codziennej pielęgnacji.

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.