Karuzela do łóżeczka – pierwsza, najlepsza zabawka dziecka?

Karuzela do łóżeczka cieszy się obecnie niesłabnącą popularnością. Uważana jest za jeden z niezbędnych elementów wyprawki niemowlaka. Nie jest to rzecz, bez której nie da się obyć. Tak naprawdę można byłoby ją kupić kilka tygodni po porodzie, ale większość rodziców decyduje się ją nabyć znacznie szybciej. Jakie zalety ma karuzela do łóżka? Które modele są najpopularniejsze?

Jakie mamy obecnie karuzele do łóżeczka?

Karuzele do łóżeczka dostępne są w wielu wersjach: najbardziej podstawowej, z pozytywkami (jedną lub kilkoma melodiami do wyboru), a także z efektami świetlnymi, które pozwalają rozjaśnić pokój dziecka i pełnią funkcję lampki nocnej.  Projektor w karuzeli ma tę opcję, że wyświetla kolorowe świetle kształty, które przyciągają wzrok maluszka, często uspokajają i wyciszają.

Można kupić karuzele nakręcane, które wymagają ręcznego uruchomiania mechanizmu, jak również obsługiwane za pomocą wygodnego przycisku. Najbardziej nowoczesne karuzele mają dodatkowy pilot, który pozwala obsłużyć zabawkę z większej odległości.

karuzela do łóżeczka

Jakie zalety ma karuzela do łóżeczka?

  • przyciąga uwagę maluszka
  • bawi i uspokaja
  • pełni funkcję lampki nocnej (karuzele z projektorem)
  • spełnia funkcję estetyczną.

By karuzela dobrze służyła, warto zwrócić uwagę na jej wielkość i stopień „skomplikowania”. Obecnie jest tyle różnego typu zabawek, że można pogubić się w wyborze. Producenci kuszą coraz bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami, które jednak mogą być przesadne. W konsekwencji zamiast uspokajać, karuzela może rozdrażniać maluszka i utrudniać zasypianie.

Bardzo ważne jest, czy karuzela ma możliwość regulacji głośności, czy można stopniować jasność emitowanego światła, czy zabawki można łatwo odczepić i wyczyścić.

Trzeba pamiętać, że karuzela służy dziecku przez krótki czas. Producenci zalecają jej demontaż, gdy dziecko nauczy się siadać.

Ciekawą propozycją są karuzele dla dzieci, które można wykorzystać, gdy dziecko urośnie. Na przykład w formie projektora światła, a właściwie lamki nocnej. Jak również ciekawej zabawki, która przymocowana na boku łóżka (już bez wiszących elementów) będzie umożliwiała kilkumiesięcznemu niemowlakowi samodzielne włączanie wybranych elementów i korzystanie z różnych opcji zabawki.

Tu znajdziesz najciekawsze propozycje karuzeli nad łóżeczko dla niemowlaka.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.