Kartka z okazji narodzin dziecka – miły gest

Kto dziś wysyła kartki czy pisze listy? Nie ma zbyt wiele takich osób, jednak nadal się zdarzają. Wysyłane są pozdrowienia z wakacji, kartki z życzeniami, czy gratulacjami z okazji narodzin dziecka. Kartka z okazji narodzin dziecka nie tylko jest zresztą nadawana za pośrednictwem poczty, często się ją wręcza osobiście drugiej osobie. Wszak narodziny dziecka to wielkie święto. Jak może wyglądać kartka z gratulacjami?

Gratulacje z okazji narodzin dziecka

Narodziny dziecka to wielki dzień. Czas radości, wzruszeń. Chcemy go uczcić w szczególny sposób.

Do świeżo upieczonych rodziców wysyłane są gratulacje, w formie smsów, przekazywane telefonicznie. Niektórzy wysyłają też kartki tradycyjną pocztą. Gdy noworodek jest już w domu, czeka się na możliwość zobaczenia maluszka. Odwiedziny rodziców i nowego członka rodziny to czas przynoszenia prezentów, drobnych i większych upominków. Często przy tej okazji wręcza się też kartkę z okazji narodzin dziecka, która po latach bywa miłą pamiątką.

kartka z okazji narodzin dziecka

Co na pierwszą wizytę po narodzinach?

Gdy wybieramy się do domu rodziny czy przyjaciół zobaczyć noworodka, często decydujemy się na zakup prezentu. W wielu przypadkach stawiamy na ubranka – śpioszki, pajacyki. Niekiedy kupujemy zabawki – pluszaki, gryzaki, książeczki.

Uniwersalnym prezentem, który możemy wzbogacić wręczeniem pieniędzy jest kartka z okazji narodzin dziecka. Co mamy do wyboru?

Przeczytaj, zanim odwiedzisz noworodka.

Jaka kartka z okazji narodzin dziecka?

Kartka z okazji narodzin dziecka może mieć różną formę.

W klasycznym wydaniu będzie to po prostu niewielka kartka formatu A5 w kolorze różowym, niebieskim lub uniwersalnych odcieniach bieli i beżu. Na przedniej karcie widnieje najczęściej grafika i napis. Zazwyczaj jest to – „Gratulacje z okazji narodzin córeczki/syna”. W środku znajdziemy miejsce do wypisania życzeń lub już gotowe życzenia.

Oprócz tradycyjnych niewielkich kartek, w ofercie znajdziemy kartki większe, niektóre o naprawdę spektakularnych rozmiarach. Są też kartki w kształcie wózka, smoczka czy dziecięcej buźki. Znajdziemy wiele kartek w różnym stylu i wydaniu.

Dużą popularnością cieszą się kartki ze zdjęciami dzieci. Wystarczy dostarczyć fotografię maluszka i mamy jedyną w swoim rodzaju pamiątkę.

Poza tym bardzo popularne są kartki boxy, które mają formę pudełka. Forma trójwymiarowa kryje ciekawe życzenia. Zazwyczaj wystarczy ściągnąć wieczko, by rozłożyć pudełko i zobaczyć życzenia znajdujące się w środku. Najczęściej takie gotowe boxy są przygotowywane na zamówienie (do wyboru kolory), z opcją personalizacji. Można umieścić w nich informację dotyczącą dnia i godziny narodzin, wagi i wielkości dziecka. Dodatkowo umieszcza się imię.

I co Ty na to? Wręczasz kartki z okazji narodzin dziecka? Czy nie znasz tego zwyczaju?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.