Czy Karta Dużej Rodziny się przydaje?

Początki Karty Dużej Rodziny (lipiec 2014) były trudne. Program na starcie oferował rodzinom wielodzietnym niewielkie zniżki i w sklepach uchodzących za „drogie”, można było również korzystać z obniżek na towary nie pierwszej potrzeby, często uważane za luksusowe. Dzisiaj po ponad 1,5 roku funkcjonowania ogólnopolskiego programu sytuacja wygląda lepiej, ale ciągle jest wiele do zrobienia.

Karta Dużej Rodziny daje dzisiaj bardziej wymierne korzyści. Oto one.

karta dużej rodziny

Karta Dużej Rodziny – dla kogo?

Karta Dużej Rodziny to system zniżek, z którego mogą korzystać rodzice mający co najmniej 3 dzieci. Przysługuje ona rodzinom niezależnie od uzyskiwanych dochodów. Warunkiem jest posiadanie co najmniej 3 dzieci w wieku:

 • do 18 lat,
 • do 25 lat w przypadku, gdy dziecko się uczy,
 • bez ograniczeń wieku, jeśli dzieci są niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym albo znacznym.

O kartę mogą się ubiegać też rodziny zastępcze czy osoby prowadzące rodzinny dom dziecka.

Posiadacze karty mają możliwość korzystania z niższych cen w ośrodkach kulturalnych, centrach rekreacyjnych, a także obniżać swoje rachunki za zakup książek, podręczników, jedzenia, odzieży, paliwa. Karta obniża również koszty opłat za usługi bankowe, telekomunikacyjne, przejazdy pociągami i komunikacją publiczną.

Karta Dużej Rodziny – zniżki, które można odczuć?

W programie Karta Dużej Rodziny znajduje się około 10 tysięcy miejsc, zgłoszonych przez tysiące firm i instytucji działających w całej Polsce i w wybranych regionach.  Przykłady konkretnych zniżek:

 • w sieci sklepów Carrefour – 10% zniżki między innymi na produkty z wyłączeniem papierosów, paliwa, doładowań telefonicznych w formie e-bonu na kolejne zakupy
 • Play – 5 kart SIM w cenie 3,
 • Praktiker – obniżka do -10%
 • Orlen – 5 groszy na litrze przy paliwie standardowym,
 • Alma – 5%
 • Vistula – 10% na cały asortyment
 • Kruk – 10%

Karta Dużej Rodziny – to jednak za mało

Fundacja Nadzieja dla Rodzin prowadząca stronę DuzaRodzina.pl prowadzi akcję „Nasi nowi partnerzy Karty Dużej Rodziny”. Zbierane są podpisy mające na celu zachęcenie kolejnych sklepów do włączenia się do programu. Na liście sklepów spożywczych, które byłyby mile widziane w programie znajdują się, między innymi,  Lidl. Biedronka, Auchan, PoloMarket, Kaufland. Podpisy pod petycją będą zbierane do 20 marca.

Aktualny wykaz instytucji, które dołączyły do programu znajduje się tutaj.

Oprócz ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny dostępne są również karty obowiązujące na terenie poszczególnych miast (samorządowe karty dużej rodziny).

Korzystacie z Karty Dużej Rodziny?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Monika Monika

  mamy i korzystamy, głownie z opcji zakupów w carrefour

 2. Olenka Olenka

  Ja nie wyrobilam dla mnie bez sensu strata czasu

 3. Ararun Ararun

  Korzystamy: dwukrotnie z wejściówek do Parków Narodowych, czterokrotnie z wejść do teatrów na spektakle dziecięce – gdyby nie ta obniżka na pewno byśmy nie skorzystali. Wejściówki do Teatru Ateneum w Katowicach dla 1 osoby dorosłej i 3 dzieci wyszły mi taniej niż wejściówki do kina – a i wrażenia o wiele większe niż przy kinowej bajce. Ponadto korzystamy jeszcze ze Śląskiej karty dla dużych rodzin i dzięki temu: 1. chodzimy na imprezy sportowe do Spodka, płacąc na prawdę nie wielkie pieniądze, 2. mamy zniżkę 5% w lokalnym sklepie spożywczym.

 4. Anna Anna

  Moja mama posiada i ja posiadałam jako trzecie dziecko, dopóki mi przysługiwała. W markecie pod domem mam ok 10% taniej. Już nie mówiąc o komunikacji miejskiej! Nawet jeśli ktoś jeździ autem na Orlenie ma taniej na litrze. Muzea, teatry, a nawet paszport wyrobiłam za grosze. Wiem, że nie we wszystkich województwach działa tak dobrze, ale my jesteśmy bardzo zadowoleni (ja byłam). Ale mama i mlodsze rodzeństwo korzystają

 5. Ada Ada

  Kartę wyrobilam tylko i wyłącznie po to , żeby skorzystać ze zniżki na przedszkole (która wcale rewelacyjna nie jest, ale chociaż jest ..). Z innych zniżek nie korzystam, bo np. Jeżdżę samochodem, czy moje dzieci nie lubią chodzić w niektóre oferowane miejsca ..
  Dodatkowo mam gruby plik kart, ponieważ mam kartę ogólnopolską i miejską. Ostatnio się dowiedziałam , że żeby korzystać ze zniżek w moim województwie, powinnam również wyrobić kartę wojewódzka.
  Ogólnie, obecnie źle oceniam funkcjonowanie karty dużej rodziny.. Ale może nie wiem, nie potrafię z niej korzystać i używać?

 6. Dorota Dorota

  Jak dla mnie to jest ona zbyteczna mieszkam w malej miejscowosci w wojewodztwie kujawsko pomorskim i tu u nas nie ma zbyt wielu miejsc abym mogla skorzystac ewentualnie w toruniu gdzie mam 50km tak wiedz nie pojade tam aby pochodzic po muzeum etnograficznym. Taka karta powinna funkcjonowac np. W biedronce gdzie duzo polskich rodzin robi zakupy

 7. Agnieszka Agnieszka

  Karta powinna pomagać nam w codziennych zakupach,w sklepach z których najczęściej rodzice korzystają,tzn.Biedronka,Netto itd.,chciałam skorzystać z ulgi na wejście do ZOO w W-wie,nie mogłam bo takich nie ma a był to dla nas ogromny wydatek,wiele jeszcze by tu przytaczać takiego codziennego korzystania z karty,jednym słowem jest wiele luk

 8. Ola Ola

  Korzystam. Podręczniki do szkoły kupuję. W hurtowni papierniczej mamy super zniżki. W sklepie Piotr i Paweł. Baseny . Z PKP skorzystałam. Również z mzk korzystaliśmy.. Teraz już autem jeździmy. Niedługo jedziemy do zoo do Wrocławia. Też skorzystamy z ulgi. Ciągle dochodzą nowe oferty, więc zapewne jeszcze coś znajdziemy dla siebie

 9. Beata Beata

  Kartę mam już długo skorzystałam ledwie 2 razy ze zniżki na pkp wg mnie program w ogóle nie dostosowany do potrzeb rodzin wielodzietnych gdyż oferuje usługi na które owe rodziny w ogóle nie stać. Np leczenie dentystyczne w prywatnych gabinetach? Ja nie mam kasy na leczenie nfz a co dopiero prywatnie, już nie mówiąc o tym że wszystko daleko (mieszkam w małej miejscowości nie ma tu kin i teatrów) karty w ogóle mi się nie przydały.

 10. Janusz I Janusz I

  Karta działa bardzo dobrze tylko w propagandzie rządowej, poza tym to pic na wodę, fotomontaż. Z zakupów na kartę ze zniżką 10% mógłbym korzystać w sklepie Simply i 10% na polskie owoce i warzywa w Lidlu. Co mi z tego, skoro taniej mi wychodzi w Biedronce na kartę Biedronka?

 11. Wiktor Wiktor

  ..bylismy w carrefour niesatety pani kasjerka stwierdziła że nie udzieli nam rabatu ponieważ nie przekroczyliśmy 50 zł.

Zobacz również