Kontrowersyjnie
Trwają rozmowy na temat kształtu ferii dla dzieci i młodzieży. Coraz głośniej słychać głosy, że współczesna zimowa przerwa jest za długa. Poza tym planowana jest w nieodpowiednim momencie. Zamiast dwóch tygodni ferii proponowana jest zmiana – tydzień ferii zimą i …
25 października w wielu polskich szkołach odbędzie się tak zwany tęczowy piątek. Jest to akcja przeciwko homofobii – jak twierdzą jedni, a drudzy – sposób na mieszanie współczesnej młodzieży w głowie. Tęczowy piątek to coroczne święto jednym się podoba, a …
Coraz częściej zgłaszany jest postulat, żeby wprowadzić dodatkowe kryterium przy wypłacie świadczenia 800 plus. Chodzi o to, żeby pieniądze dostawały tylko osoby pracujące. Jednym ten postulat się podoba, innym niekoniecznie. Dla kogo 800 plus? Wypłata świadczenia dla osób, gdzie dwoje …
Wakacje na dobre wystartowały. Tymczasem w wielu polskich miastach nie słychać śmiechu dzieci. Place są puste, w parkach spacerują starsze osoby, dzieci nie widać. Wszyscy wyjechali? Przyczyną jest demografia i coraz mniejsza liczba dzieci? A może nowoczesne technologie? Kiedyś… Kiedyś …
W niektórych szkołach wycieczki to norma. Jednodniowe, ale też kilkudniowe. Zielone szkoły przynajmniej raz w roku, czasami dwukrotnie – wczesną jesienią i późną wiosną. W innych szkołach jedyna wycieczka, na jaką można liczyć, to krótkie wyjście do kina lub na …
„Ja czegoś nie rozumiem…. Panuje powszechny hejt na dzieci, że są głośne, przeszkadzają. O dzieciach mówi się z lekceważeniem, o ich matkach w kategoriach per madka. Robi się strefy bez dzieci. Ok, każdy ma prawo podejmować decyzję, jak chce spędzać …
Cieszymy się, że dzieci czytają. Bo czytanie poszerza horyzonty, uczy, pokazuje dobre przykłady, podpowiada, jak się zachowywać, jak budować relacje, oswaja z życiem. I super, że najmłodsi coraz chętniej czytają. Problem w tym, co dzieci czytają? Bo niestety kartki zamknięte …
Życie w bloku nie jest łatwe. Zwłaszcza gdy w tym bloku nie ma windy, a ma się małe dzieci, które jeżdżą w wózku. I do tego niezbyt duże mieszkanie. Wtedy trzeba sobie jakoś radzić. Często rozwiązanie jest jedno – pozostawienie …
„Moja dziewięciolatka mi pomaga. Gdy budzi się jej młodsza, roczna siostra, to ona ją usypia. Są razem w pokoju. Wystarczy, że powie do niej kilka słów, przytuli, czasami zanuci kołysankę. I mała zasypia. Już nas nie budzi. Nie ukrywam, że …
Co robimy z zabawkami, którymi dzieci nie chcą się już bawić? Niektórzy z nas je sprzedają, inni oddają. Na przykład rodzinie i znajomym. Podobnie jest z ubrankami. Jest tego sporo. Na sprzedaż nie każdy ma czas, ani ochotę. A że …
W całej Polsce od kilku tygodni możemy oglądać bilbordy o dość jednoznacznej w odbiorze treści „Gdzie TE dzieci?”. Twórcy kampanii (fundacja „Nadze Dzieci”) za pośrednictwem prostej formy chcą zwróć uwagę na spadającą dzietność w Polsce…i konsekwencje wynikające z tego faktu. …
Nazwijmy go Krzyś. Ma dziewięć lat, chodzi do drugiej klasy. W nagrodę za dobre zachowanie rodzice pozwolili mu wybrać sobie zabawkę. Padło na pluszaka o dość dziwnym wyglądzie. Chłopiec poszedł z nim do szkoły i usłyszał od nauczyciela, że ta …
20 września firmy Pfizer i BioNTech poinformowały o obiecujących wynikach badań skuteczności szczepionek przeciw COVID-19 u dzieci od 5 do 11 roku życia. Wszystko na to wskazuje, że polski rząd już wkrótce zaleci masowe szczepienia w tej grupie wiekowej. Okazuje …
Szczepienia przeciwko COVID-19 miały być dobrowolne. Każdy miał sam zdecydować, czy chce się zaszczepić, czy nie. Podobno nikt nikogo nie zmusza. Czy tak rzeczywiście jest? Niestety nie. Okazuje się, że stosuje się różne formy „zachęty”. Na przykład Szpital Miejski w …
Sytuacja robi się poważna. Na wielu forach pojawiają się głosy, że osoby mające małe dzieci są szczególnie dziś piętnowane. Zwłaszcza, gdy pojawiają się w przestrzeni publicznej. Strach przed zarażeniem koronawirusem rośnie. A na dzieci, niestety, patrzy się dzisiaj coraz częściej …