Junior-Angin dla dzieci syrop

Ból gardła u dzieci może być mocno kłopotliwy. Na szczęście istnieją metody – naturalne i farmakologiczne – które pozwalają poradzić sobie  z problemem, zmniejszając dyskomfort i przyspieszając powrót do zdrowia. Jedną z propozycji dostępną dla dzieci powyżej 1 roku życia jest Junior-Angin syrop dla dzieci, polecany na drażniący kaszel i ból gardła.Czy jest to produkt godny polecenia?

Junior-Angin dla dzieci w syropie – tak czy nie?

Junior-Angin dla dzieci to syrop polecany na drażniący kaszel, na chrypkę, drapanie w gardle. Ma bogaty skład, zawiera: wyciąg z porostu islandzkiego, wyciąg z malwy, glukonian cynku, sorbinian potasu, roztwór maltitolu, aromat czereśniowy, aromat ziół przeciwkaszlowych, wodę oczyszczoną. Produkt nie zawiera alkoholu, cukru, glutenu, laktozy i sztucznych barwników.

Główny składnik syropu to porost islandzki, który zawiera substancje śluzowe, przynoszące ukojenie przy bólu gardła, chrypce i kaszlu. Za sprawą właściwości powlekających syrop przynosi ulgę podrażnionym błonom śluzowym gardła. Natomiast drugi składnik – liście malwy pogłębiają działanie porostu islandzkiego, łagodząc problemy z gardłem i kaszlem.

Junior Angin

Jak działa porost islandzki i malwa?

Syrop Junior-Angin zawiera dwie substancje czynne, dodać trzeba naturalne, porost islandzki i malwę. Pierwszy znany jest już od XVII wieku, już kilka wieków temu porost islandzki był wykorzystywany do łagodzenia infekcji górnych dróg oddechowych. Jego działanie porównywane jest do balsamu, który koi podrażnienia. Malwa, z kolei, to również roślina stosowana w medycynie ludowej, która posiada substancje śluzowe pokrywające osłabione, podrażnione błony śluzowe. To bardzo ważne, by odbudować powierzchnię wyścielającą gardło, bo w ten sposób zwiększa się jej bariery ochronne, możliwość obrony przed bakteriami i wirusami.

Junior Angin

Smak i cena

Junior Angin dostępny jest w jednej wersji smakowej -czereśniowej. Kwestia dyskusyjna, czy jest smaczny. Mojej trzylatce nie podpasował.

Koszt – około 16 złotych.

Junior-Angin dla dzieci – czy warto?

Syrop Junior-Angin dla dzieci nie zawiera alkoholu, cukru ani glutenu, dzięki temu może być zażywany nawet przez dzieci z nietolerancją, celiakią czy też cukrzycą.

Skład można uznać, że jest przeciętny. Plus za naturalne, bezpieczne składniki (malwę i porost islandzki), minus za całą resztę, bez której podobno nie byłoby syropu. Smak to kwestia indywidualna – może podpasować lub nie, u nas wypadł raczej blado. Skuteczność – dobra, raczej nie spodziewałabym się wielkich, błyskawicznych rezultatów.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Nie weryfikujemy opinii dodawanych w komentarzach. Nie wiemy od kogo pochodzą, czy zamieszczają je osoby, które kupiły dany produkt, czy też nie.