„Joga na czas ciąży i porodu”

„Rodzenie dziecka może nauczyć cię wielu rzeczy o twoich silnych i słabych stronach. Gdy skupiasz swój umysł i ciało na skurczach, odkryjesz swoją wewnętrzną siłę. Poród jest ścieżką do odkrywania samej siebie, darem, którego doświadczyć może tylko kobieta. Pozwól, aby poród był twoim nauczycielem. Na każdym etapie radzenia sobie z bólem zdobywaj wiedzę o sobie. Twoje emocje i reakcje mogą stać się najlepszym źródłem rozwoju osobistego. Samokształcenie podczas porodu jest jest wyrazem twojej aktywnej obecności i świadomości. Bierzesz odpowiedzialność za wszystkie swoje czyny. Jesteś świadoma wszystkiego, co odczuwasz i stajesz się obserwatorem tego, w jaki sposób radzisz sobie w tym bardzo ważnym momencie życia.”

joga-na-czas-ciy-i-porodu_223342To jeden z fragmentów książki „Joga na czas ciąży i porodu” Dorothy Guerra. Autorka koncentruje się na przygotowaniu kobiety do naturalnych narodzin. Pozycja ta pomaga opanować ból fizyczny i strach, który pojawia się, gdy na świat przychodzi dziecko. Guerra w bardzo szczegółowy sposób tłumaczy, co kobieta może czuć na poszczególnych etapach porodu, jak na to wszystko, co się dzieje może reagować jej ciało. I przede wszystkim, jak radzić sobie z własnymi emocjami, strachem, zagubieniem, jak słuchać własnego ciała, jak współpracować z dzieckiem, by wydać jeszczęśliwie na świat.

Autorka, instruktorka jogi i doula, w bardzo rzetelny sposób tłumaczy, jak kontrolować ból w trakcie porodu, w jaki sposób włączyć partnera w poród. Informuje o medycznych aspektach porodu, by podejmować świadome decyzję w kontekście przyjścia dziecka na świat.

Książka jest bardzo interesująca, także dla mnie – osoby, która z jogą ma niewiele wspólnego. Warto po nią sięgnąć, jeśli chcemy przeżyć ciążę w spokoju i zdobyć wiedzę, która uczyni nas bardziej pewnymi siebie i świadomymi tego, co się dzieje z naszym ciałem i z naszym dzieckiem w jednym z najważniejszych dni życia.

Dziękujemy wydawnictwu Illuminatio za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego książki
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Ula Ula

    Myślę, że to bardzo ciekawa pozycja…Zachęcająca :)