„Jesteś ważny, Pinku” -książka o poczuciu wartości dla dzieci i dla rodziców

Nie jesteś taki jak wszyscy. Jesteś unikalny. Posiadasz mocne i słabe strony. I o tym jest właśnie ta książka. O emocjach, dorastaniu, próbach zrozumienia tego, co nas otacza.

Poznajcie Pinka, małego stwora, który zabiera dużych i małych w niesamowitą podróż wgłąb siebie. To niepozorny miś, który ma swoje lęki, wątpliwości i radości…podobnie jak każdy z nas. Jak sobie z nimi radzi? Do jakich wniosków dochodzi, gdy jest uważnie słuchany i gdy jego emocje są akceptowane?

 

Pink to stwór. Ni to misiu, ni to jakiś inny zwierz. Bardzo oryginalny. Taki chyba właśnie miał być. Niedoskonały, czyli taki, jak my wszyscy.

Na pierwszej stronie wita czytelnika, zapraszając do podpisania książki. Do kogo ona należy? Do Ciebie?

To nie koniec. Każdy krótki rozdział posiada miejsce do uzupełnienia. Są zadania, pytania przygotowane w różnej formie, angażujące dzieci. Można zagrać w grę lub kolorować. Coś narysować, czy uzupełnić quiz. W ten sposób czytelnik tworzy książkę razem z Pinkiem i innymi bohaterami, których można obejrzeć na jednej z ostatnich kart.

Ogromny plus dla autorki i ilustratorki. Kawał dobrej roboty!

Książka zawiera 16 ważnych lekcji, w formie krótkich opowiadań. Wśród nich są takie tytuły rozdziałów – jeśli coś w sobie przeszkadza, możesz to zmienić, nie trzeba być idealnym, żeby lubić siebie, ważne, czy sami jesteśmy z siebie zadowoleni, warto próbować nowych rzeczy i wiele innych.

Bardzo polecamy tę publikację. Czytaliśmy ją razem z 7-latką i 9-latką i książka została bardzo ciepło przyjęta przez dzieci. Warto po nią sięgnąć, bo rozmowy o emocjach są równie ważne co nauka pisania, czytania czy matematyki. Nie popełniajmy tych samych błędów, co poprzednie pokolenia, uczmy dzieci inteligencji emocjonalnej.

My do naszego egzemplarza dostaliśmy uroczą przytulankę. Dziękujemy wydawnictwu Sensus za możliwość przeczytania książki.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.