„Jesteś najlepszym przyjacielem, Pinku” U.Młodnicka, A. Waligóra

Przyjaźń to nie jest łatwa sprawa. Niezależnie od wieku, a szczególnie w pierwszych latach życia. To właśnie wtedy dzieci uczą się zasad społecznych, popełniają błędy, wyciągają wnioski. W kształtowaniu umiejętności społecznych pomagają im rozmowy z rodzicami, nauczycielami, ale także mądre książki. Taka, jak – „Jesteś najlepszym przyjacielem, Pinku” autorstwa Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry. To kolejna świetna pozycja o Pinku, którą gorąco Wam polecamy.

Jak być dobrym przyjacielem?

Bycie przyjacielem nie jest łatwe, a bycie dobrym przyjacielem to prawdziwa sztuka. Przy okazji relacji międzyludzkich pojawiają się bowiem emocje, często skrajne: złość, zazdrość, podejrzliwość, potrzeba bycia docenionym, zauważonym. Niełatwo się zrozumieć, dogadać, gdy pojawi się kryzys, zażegnać spór, ustąpić, zrozumieć drugą stronę.

Pinku o tym wie, a tak naprawdę dowiaduje się tego wszystkiego, przeżywając różne przygody. Sam dochodzi do pewnych wniosków i uczy się na błędach. Pomaga mu w tym oczywiście jego mama i pośrednio przyjaciele.

Sympatyczny stwór ma równie sympatycznych przyjaciół. Można się z nim łatwo identyfikować, a dziecko, które sięga po książkę nie tylko zyskuje doskonałą opowieść, świetną rozrywkę, ale również wiele ciekawych wniosków. Książka, która uczy i kształtuje tak ważną dzisiaj inteligencję emocjonalną jest na wagę złota.

Polecamy!

Zobacz również „Jesteś ważny, Pinku” -książka o poczuciu wartości dla dzieci i dla rodziców

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.