Jakub Śpiewak prezes Fundacji KidProtect okradał ofiary pedofilii

Jest wiele organizacji pomagających na co dzień ludziom w potrzebie. Prowadzących działalność edukacyjną oraz wypowiadających się jako eksperci w danej sprawie. Bez komentarza Jakuba Śpiewaka nie mógł być wyświetlony żaden materiał o pedofilii. Tym bardziej szokują doniesienia o tym, że szef bardzo znanej fundacji: Jakub Śpiewak (39l) fundował sobie za pieniądze organizacji dostatnie życie: wycieczki zagraniczne, biżuterię, markową, ekskluzywną odzież. Jako jedyny posiadacz karty do konta bankowego fundacji wypłacał z bankomatów kwoty od 300 do 5000 złotych. Jednorazowo potrafił wydać w miesiącu kilka tysięcy złotych. W samych tylko sklepach z odzieżą w ciągu roku wydał prawie 30 tysięcy złotych. W sumie przywłaszczył sobie aż 170 tysięcy złotych.

spiewakFundacja KidProtect od 11 lat zajmowała się walką z pedofilią oraz pornografią dziecięcą. Autora licznych plakatów i spotów uwrażliwiających na problem.

Gdy Jakub Śpiewak dowiedział się o szykowanych materiałach w prasie na jego temat, przyznał się do swoich czynów, jednak w mało poważny sposób. Niejako zmuszony do tego przez Dorotę Zawadzką, która miała doprowadzić do tego, że proceder ujrzał światło dzienne, pisał z lekkością o „zabałaganieniu” i „wygłupianiu się”. W jego oświadczeniu nie padło słowo „kradzież” jak najbardziej w tym miejscu uzasadnione.

Działalności Jakuba Śpiewaka i Fundacji przyjrzą się śledczy.

Miejmy nadzieję, że ta nieuczciwość ze strony jednej osoby i co by nie mówić duża głupota nie wpłynie na utratę zaufania do instytucji pomagających ludziom w potrzebie.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. jachu jachu

    A to billingi tylko z jednego roku, strach się bać co było wcześniej…

  2. olka k olka k

    takie wiadomości mnie załamują…ludzie nie mają sumienia i to jeszcze na takich stanowiskach!